dnes
Středa - jasno
31°C
zítra
Čtvrtek - jasno
33°C
pozítří
Pátek - polojasno
32°C
U obchodu se našlo vyhublé kotě, jeho stav je špatný. Do pražských útulků na jaře přibývají i hadi
Nalezené kotě se bude muset dát v útulku do pořádku. Foto: MP Praha

U obchodu se našlo vyhublé kotě, jeho stav je špatný. Do pražských útulků na jaře přibývají i hadi

Vyhublé kotě, které se vystrašeně krčilo a mňoukalo v papírové krabici u hypermarketu v Praze 4, přinesl v pondělí 27. května nálezce do útulku v Dolních Měcholupech. Zdravotní stav zvířete není dobrý.

Téměř každý den přibývají opuštěná zvířata do pražských útulků. Nejčastěji se jedná o štěňata nebo koťata.

Minulý týden se našla v areálu tržnice na jihu Prahy krabice a v ní se krčila tři koťata stará jen pár měsíců. V Ruzyni se našla v promáčené krabici na autobusové zastávce tři štěňata. Jiné štěně zase pobíhalo mezi auty v garážích obchodního centra v Praze 4.

Na jaře se každoročně množí i počty výjezdů odchytové služby do pražských domácností kvůli hadům. Ti se totiž po zimě stávají aktivnějšími, takže se nelze divit, že právě od března do června přibývá případy, kdy hadi utečou nepozorným chovatelům a vyděsí sousedy.  

V Praze jsou stovky chovatelů více či méně exotických hadů. Jedovatých i neškodných. Hadi, pokud k tomu dostanou příležitost, mají na jaře větší chuť dostat se na svobodu. Hadi jsou nacházeni ve sprchových koutech, ve světlících, na toaletách či třeba ve spížích.

Občas se najdou hadi, kteří se od chovatelů doplazí ven na ulici. Například před pár lety byl nalezen had, který se ukryl v podvozku zaparkovaného auta.


Praha 11 zve na veřejné jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí

Dnes v 07:33

Páté jednání Výboru pro územní rozvoj a životní prostředí Zastupitelstva MČ Praha 11 zítra v 17:30. Jednání výboru je veřejné a koná se v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1.

Ochladit se můžete na Slunečním náměstí. Kašna je opět v provozu

Včera ve 22:29

Kašna na Slunečním náměstí byla z rozhodnutí radnice třinácté městské části při chladnějším počasí uplynulých dnů mimo provoz. Vzhledem k horkému počasí, které Prahu čeká tento a příští týden, byla kašna včera opět spuštěna.

Praha 7 nabízí zdarma kompostéry do domů

Včera v 07:01

Sedmá městská část navazuje na úspěšný projekt z minulého volebního období, kdy do vnitrobloků a dvorků bytových domů poskytovala zahradní kompostéry zdarma. Do domácího kompostování se v minulých letech pustilo 33 domů. Nyní Praha 7 nabízí dalších...

Dny Prahy 15 letos ve znamení ekologie

22. července 2019 v 19:38

Přípravy Dnů Prahy 15 jsou v plném proudu a na návštěvníky čeká jako každoročně mnoho kulturních i sportovních akcí. S tím je spojena i otázka ekologie, kterou se radnice patnácté městské části intenzivně zabývá již od listopadu 2018, kdy byly na Diskuzním fóru s občany použity místo vody...

Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

20. července 2019 v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Další články
Nahoru