dnes
Pátek - skorojasno
12°C
zítra
Sobota - jasno
17°C
pozítří
Neděle - skorojasno
17°C
U obchodu se našlo vyhublé kotě, jeho stav je špatný. Do pražských útulků na jaře přibývají i hadi
Nalezené kotě se bude muset dát v útulku do pořádku. Foto: MP Praha

U obchodu se našlo vyhublé kotě, jeho stav je špatný. Do pražských útulků na jaře přibývají i hadi

Vyhublé kotě, které se vystrašeně krčilo a mňoukalo v papírové krabici u hypermarketu v Praze 4, přinesl v pondělí 27. května nálezce do útulku v Dolních Měcholupech. Zdravotní stav zvířete není dobrý.

Téměř každý den přibývají opuštěná zvířata do pražských útulků. Nejčastěji se jedná o štěňata nebo koťata.

Minulý týden se našla v areálu tržnice na jihu Prahy krabice a v ní se krčila tři koťata stará jen pár měsíců. V Ruzyni se našla v promáčené krabici na autobusové zastávce tři štěňata. Jiné štěně zase pobíhalo mezi auty v garážích obchodního centra v Praze 4.

Na jaře se každoročně množí i počty výjezdů odchytové služby do pražských domácností kvůli hadům. Ti se totiž po zimě stávají aktivnějšími, takže se nelze divit, že právě od března do června přibývá případy, kdy hadi utečou nepozorným chovatelům a vyděsí sousedy.  

V Praze jsou stovky chovatelů více či méně exotických hadů. Jedovatých i neškodných. Hadi, pokud k tomu dostanou příležitost, mají na jaře větší chuť dostat se na svobodu. Hadi jsou nacházeni ve sprchových koutech, ve světlících, na toaletách či třeba ve spížích.

Občas se najdou hadi, kteří se od chovatelů doplazí ven na ulici. Například před pár lety byl nalezen had, který se ukryl v podvozku zaparkovaného auta.


Pět pamětních kamenů připomíná rodinu Jáchyma Estreichera

Dnes v 07:12

Starostka Prahy 2 Jana Černochová se v neděli 15. září zúčastnila zasazení pamětních kamenů, tzv. stolpersteinů, do chodníku v Gorazdově 8, v Praze 2.

Letošní Noc vědců nabídne rekordní program

Včera v 08:02

Do letošního ročníku Noci vědců se v pátek 27. září ve 34 městech zapojí 64 institucí, které připravily na 1327 programových událostí na téma Šetrně k planetě. Návštěvníci také letos budou mít z čeho vybírat a nově si můžou program poskládat v aplikaci pro chytré telefony. Program Noci vědců je...

Další články
Nahoru