dnes
Pondělí - mlha
10°C
zítra
Úterý - oblacno
16°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
17°C
U obchodu se našlo vyhublé kotě, jeho stav je špatný. Do pražských útulků na jaře přibývají i hadi
Nalezené kotě se bude muset dát v útulku do pořádku. Foto: MP Praha

U obchodu se našlo vyhublé kotě, jeho stav je špatný. Do pražských útulků na jaře přibývají i hadi

Vyhublé kotě, které se vystrašeně krčilo a mňoukalo v papírové krabici u hypermarketu v Praze 4, přinesl v pondělí 27. května nálezce do útulku v Dolních Měcholupech. Zdravotní stav zvířete není dobrý.

Téměř každý den přibývají opuštěná zvířata do pražských útulků. Nejčastěji se jedná o štěňata nebo koťata.

Minulý týden se našla v areálu tržnice na jihu Prahy krabice a v ní se krčila tři koťata stará jen pár měsíců. V Ruzyni se našla v promáčené krabici na autobusové zastávce tři štěňata. Jiné štěně zase pobíhalo mezi auty v garážích obchodního centra v Praze 4.

Na jaře se každoročně množí i počty výjezdů odchytové služby do pražských domácností kvůli hadům. Ti se totiž po zimě stávají aktivnějšími, takže se nelze divit, že právě od března do června přibývá případy, kdy hadi utečou nepozorným chovatelům a vyděsí sousedy.  

V Praze jsou stovky chovatelů více či méně exotických hadů. Jedovatých i neškodných. Hadi, pokud k tomu dostanou příležitost, mají na jaře větší chuť dostat se na svobodu. Hadi jsou nacházeni ve sprchových koutech, ve světlících, na toaletách či třeba ve spížích.

Občas se najdou hadi, kteří se od chovatelů doplazí ven na ulici. Například před pár lety byl nalezen had, který se ukryl v podvozku zaparkovaného auta.


Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

Dnes v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 15 zve na výstavu Waldorfských panenek

26. září 2020 v 09:30

Slet panenkářek se koná 17. října v Toulcově dvoře. Od 15 do 18 hodin připravily panenkářky výstavu pro veřejnost, kde představí své panenky a názorně ukážou, jak se vytvářejí, děti navíc naučí zhotovit jednoduché panenky z ponožek. 

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

26. září 2020 v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Podívejte se do mikrosvěta hub

25. září 2020 v 18:18

Ode dneška můžete přijít do tropického a subtropického skleníku Botanické zahrady Na Slupi na výstavu fotografií mikrosvěta hub Fungi on metal.

Do konce září nepoteče voda v těchto ulicích

24. září 2020 ve 13:00

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody do konce měsíce. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru