dnes
Pátek - jasno
6°C
zítra
Sobota - snih
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
10°C
U obchodu se našlo vyhublé kotě, jeho stav je špatný. Do pražských útulků na jaře přibývají i hadi
Nalezené kotě se bude muset dát v útulku do pořádku. Foto: MP Praha

U obchodu se našlo vyhublé kotě, jeho stav je špatný. Do pražských útulků na jaře přibývají i hadi

Vyhublé kotě, které se vystrašeně krčilo a mňoukalo v papírové krabici u hypermarketu v Praze 4, přinesl v pondělí 27. května nálezce do útulku v Dolních Měcholupech. Zdravotní stav zvířete není dobrý.

Téměř každý den přibývají opuštěná zvířata do pražských útulků. Nejčastěji se jedná o štěňata nebo koťata.

Minulý týden se našla v areálu tržnice na jihu Prahy krabice a v ní se krčila tři koťata stará jen pár měsíců. V Ruzyni se našla v promáčené krabici na autobusové zastávce tři štěňata. Jiné štěně zase pobíhalo mezi auty v garážích obchodního centra v Praze 4.

Na jaře se každoročně množí i počty výjezdů odchytové služby do pražských domácností kvůli hadům. Ti se totiž po zimě stávají aktivnějšími, takže se nelze divit, že právě od března do června přibývá případy, kdy hadi utečou nepozorným chovatelům a vyděsí sousedy.  

V Praze jsou stovky chovatelů více či méně exotických hadů. Jedovatých i neškodných. Hadi, pokud k tomu dostanou příležitost, mají na jaře větší chuť dostat se na svobodu. Hadi jsou nacházeni ve sprchových koutech, ve světlících, na toaletách či třeba ve spížích.

Občas se najdou hadi, kteří se od chovatelů doplazí ven na ulici. Například před pár lety byl nalezen had, který se ukryl v podvozku zaparkovaného auta.


Praha 15: V KC Varta se koná 8. zasedání zastupitelstva

Dnes v 09:26

Zasedání Zastupitelstva MČ Praha 15 se koná 4. března od 17 hodin

Praha 12 zve: Maškařádění a společenský večer

Včera v 11:11

Oddíl národní házené SK Spartak Modřany pořádá v sobotu 7. března hned dvě akce v kulturním zařízení Písková.

Praha 5: V Kobce číslo 17 na Smíchovské náplavce uvidíte film #martyisdead

Včera v 10:58

Při příležitosti mezinárodního Dne bezpečnějšího internetu uspořádala radnice Prahy 5 ve spolupráci se sdružením CZ.NIC v pátek 14. února promítání filmu #martyisdead, kterého se zúčastnilo více než 250 žáků sedmých až devátých ročníků z celkem šesti základních škol zřizovaných městskou částí...

Praha 15: Beseda o nové výstavbě

Včera v 09:11

Praha 15 zve občany na besedu. Ve středu 11. března bude od 17 hodin na programu téma nové výstavby v městské části.

CzechPOINT od března v infocentru na Jiřáku

26. února 2020 v 18:08

Informační centrum v Milešovské 1 rozšiřuje nabídku svých služeb a od 2. března zajišťuje kontakt s veřejnou správou a výdej parkovacích oprávnění.

Praha 4: Knihovna Jezerka se otevře v pondělí

26. února 2020 v 17:55

Prostory v Nuselské ulici v domě číslo 94 se změnily v místo, kam se bude chodit za čtením, poznáním i zábavou. Nově zde lidé najdou moderní knihovnu, pobočku Městské knihovny v Praze, s názvem Jezerka. První návštěvníky knihovna přivítá v pondělí 2. března.

Praha neznámá. Přednáška v březnu zdarma

26. února 2020 v 15:18

Architektura světová i česká, mosty v Praze, nerealizované pražské projekty nebo ikony designu. To jsou témata přednášek, pořádaných Prahou 8 zdarma, vždy druhý čtvrtek v měsíci. Třetí z nich na téma rodinného bydlení se koná 12. března.

Další články
Nahoru