dnes
Středa - zatazeno
8°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
10°C
pozítří
Pátek - oblacno
10°C
U obchodu se našlo vyhublé kotě, jeho stav je špatný. Do pražských útulků na jaře přibývají i hadi
Nalezené kotě se bude muset dát v útulku do pořádku. Foto: MP Praha

U obchodu se našlo vyhublé kotě, jeho stav je špatný. Do pražských útulků na jaře přibývají i hadi

Vyhublé kotě, které se vystrašeně krčilo a mňoukalo v papírové krabici u hypermarketu v Praze 4, přinesl v pondělí 27. května nálezce do útulku v Dolních Měcholupech. Zdravotní stav zvířete není dobrý.

Téměř každý den přibývají opuštěná zvířata do pražských útulků. Nejčastěji se jedná o štěňata nebo koťata.

Minulý týden se našla v areálu tržnice na jihu Prahy krabice a v ní se krčila tři koťata stará jen pár měsíců. V Ruzyni se našla v promáčené krabici na autobusové zastávce tři štěňata. Jiné štěně zase pobíhalo mezi auty v garážích obchodního centra v Praze 4.

Na jaře se každoročně množí i počty výjezdů odchytové služby do pražských domácností kvůli hadům. Ti se totiž po zimě stávají aktivnějšími, takže se nelze divit, že právě od března do června přibývá případy, kdy hadi utečou nepozorným chovatelům a vyděsí sousedy.  

V Praze jsou stovky chovatelů více či méně exotických hadů. Jedovatých i neškodných. Hadi, pokud k tomu dostanou příležitost, mají na jaře větší chuť dostat se na svobodu. Hadi jsou nacházeni ve sprchových koutech, ve světlících, na toaletách či třeba ve spížích.

Občas se najdou hadi, kteří se od chovatelů doplazí ven na ulici. Například před pár lety byl nalezen had, který se ukryl v podvozku zaparkovaného auta.


Hlasujete pro nejlepší Nápad pro Šestku

Dnes v 06:57

Do 30. listopadu můžete svými hlasy rozhodnout, který z Nápadů pro Šestku vylepší veřejný prostor v Praze 6. Hlasovat může každý, kdo má nějaký vztah k Praze 6 a vlastní mobilní telefon.

Víc městských bytů pro potřebné profese

Včera ve 20:12

Rada hlavního města Prahy schválila na včerejším jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Praha 11 zve na Adventní jarmark pod střechou

Včera v 07:26

Nasát atmosféru blížících se Vánoc, nakoupit originální dárky pro své blízké jako svícny, šperky, keramiku, textil, vánoční dekorace můžete v sobotu 30. listopadu v 9:30 až 18 hodin.

Karlínském náměstní rozsvítí Praha 8 vánoční strom

18. listopadu 2019 v 19:34

Ve čtvrtek 5. prosince v 18 hodin se na Karlínském náměstí rozzáří vánoční strom.

Rozsvícení vánočního stromu Prahy 5

18. listopadu 2019 ve 14:02

Přijďte první adventní neděli, 1. prosince, rozsvítit vánoční strom před kostel sv. Václava a užít si vánoční atmosféru Prahy 5.

Další články
Nahoru