Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

U nové ZŠ Elektra bude zvýšený dohled na silnicích

Už v pondělí 4. září se žákům otevře nová Základní a Mateřská škola Elektra v Praze 9. Škola, která stojí v Sousedíkově ulici, nabídne 800 míst žákům a 78 míst pro děti ve školce.  

Přípravy na začátek školního roku běží na plné obrázky. A to nejen uvnitř budovy. Důležitým tématem je bezpečná docházka dětí a provoz v okolí školy. 

Místostarosta Prahy 9 pro bezpečnost Adam Vážanský a radní pro dopravu Tomáš Holeček (oba ODS) se proto na místě setkali s ředitelkou Obvodního ředitelství PČR Praha III plk. Jelínkovou. 

Dohodli spolu zvýšený dohled policistů, a to zejména na křižovatce Sousedíkova – U Elektry. V září pak budou ve škole probíhat i preventivní programy ve spolupráci s BESIP. 

„Už v minulém týdnu jsme se tu sešli s vedení OŘ MP Praha 9 a dohodli přítomnost strážníků na přechodech a v prostoru před školou. Městská policie ze zákona nemůže řídit dopravu, proto bude na křižovatce nápomocná státní policie. Díky této spolupráci bude cesta do školy pro děti bezpečnějším,“ uvedla Praha 9 na sociálních sítích.


Autor: Cen

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

2. října 2023 ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Další články
Nahoru