Dnes Středa - zatazeno 1°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 0°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
U Modré školy vznikly nový pumptrack a mini rampa. Praha 11 zde buduje volnočasový areál
U Modré školy vzniká volnočasový areál. Foto: Praha 11

U Modré školy vznikly nový pumptrack a mini rampa. Praha 11 zde buduje volnočasový areál

Malí i velcí milovníci adrenalinu mají nyní v Praze 11 kde vybít energii. V areálu tzv. Modré školy – ZŠ a SŠ Kupeckého 576, pro ně vnikl nový pumptrack. Ti odvážnější mohou vyzkoušet také mini rampu. Na obou atrakcích se dá jezdit na kole, skateboardu, in-line bruslích i koloběžce.

Pumptrack je dlouhý 100 metrů a navíc modulární, takže lze měnit jeho tvar, případně sestavu doplnit a celou trasu prodloužit. Jedná se o jedinečný typ dráhy, který jako hnací sílu k pohybu jezdce využívá “pumpování” (nahoru a dolů) namísto šlapání a odrážení.

Jízda na pumptracku je bezpečná, zábavná a přispívá k rozvoji široké škály pohybových dovedností všech jeho uživatelů. Dráhu lze za příznivých klimatických podmínek provozovat celoročně.

Mini rampa je navržena v základní variantě tak, aby ji mohli využívat jak začínající jezdci a děti na in-linech, koloběžkách, skateboardech a kolech BMX, tak pokročilí jezdci na skateboardech a koloběžkách. Design překážky je dílem Petra Brabce, který se skateboardingu věnuje už 21 let a lze bez nadsázky říct, že stál u prvopočátků in-line bruslení a extrémních sportů v České republice.

Jen mini rampou a pumptrackem to ale nekončí. „Do areálu přibydou lavičky, odpadkové koše a toalety, do budoucna pak i další volnočasové prvky, a to s ohledem na finanční možnosti městské části. Zároveň bychom minimálně pro startovací období chtěli všem začínajícím jezdcům poskytnout animátory. Ti je seznámí s prvky a jízdou na nich, zasvětí je do základních technik a poskytnou jim potřebné rady a tipy," řekl Jan Stárek (TOP 09-STAN), radní Prahy 11 pro sport, kulturu a volný čas.

Dlouhodobou ambicí jedenácté městské části je zároveň realizace regulérního adrenalin parku při ulici Výstavní a K Horkám, kde by mělo dojít ke svěření pozemků od hl. m. Prahy.


Autor: TZ, red

Lékaři žižkovské nemocnice budou posílat silné kuřáky na vyšetření CT

13. ledna 2022 v 15:53

Do nového programu prevence pro kuřáky, který od začátku letošního roku spustilo Ministerstvo zdravotnictví, zapojila i ambulance pro choroby plicní Nemocnice sv. Kříže Žižkov. Informoval o tom mluvčí nemocnice Radek Pešout.

Další články
Nahoru