Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
U Modré školy vznikly nový pumptrack a mini rampa. Praha 11 zde buduje volnočasový areál
U Modré školy vzniká volnočasový areál. Foto: Praha 11

U Modré školy vznikly nový pumptrack a mini rampa. Praha 11 zde buduje volnočasový areál

Malí i velcí milovníci adrenalinu mají nyní v Praze 11 kde vybít energii. V areálu tzv. Modré školy – ZŠ a SŠ Kupeckého 576, pro ně vnikl nový pumptrack. Ti odvážnější mohou vyzkoušet také mini rampu. Na obou atrakcích se dá jezdit na kole, skateboardu, in-line bruslích i koloběžce.

Pumptrack je dlouhý 100 metrů a navíc modulární, takže lze měnit jeho tvar, případně sestavu doplnit a celou trasu prodloužit. Jedná se o jedinečný typ dráhy, který jako hnací sílu k pohybu jezdce využívá “pumpování” (nahoru a dolů) namísto šlapání a odrážení.

Jízda na pumptracku je bezpečná, zábavná a přispívá k rozvoji široké škály pohybových dovedností všech jeho uživatelů. Dráhu lze za příznivých klimatických podmínek provozovat celoročně.

Mini rampa je navržena v základní variantě tak, aby ji mohli využívat jak začínající jezdci a děti na in-linech, koloběžkách, skateboardech a kolech BMX, tak pokročilí jezdci na skateboardech a koloběžkách. Design překážky je dílem Petra Brabce, který se skateboardingu věnuje už 21 let a lze bez nadsázky říct, že stál u prvopočátků in-line bruslení a extrémních sportů v České republice.

Jen mini rampou a pumptrackem to ale nekončí. „Do areálu přibydou lavičky, odpadkové koše a toalety, do budoucna pak i další volnočasové prvky, a to s ohledem na finanční možnosti městské části. Zároveň bychom minimálně pro startovací období chtěli všem začínajícím jezdcům poskytnout animátory. Ti je seznámí s prvky a jízdou na nich, zasvětí je do základních technik a poskytnou jim potřebné rady a tipy," řekl Jan Stárek (TOP 09-STAN), radní Prahy 11 pro sport, kulturu a volný čas.

Dlouhodobou ambicí jedenácté městské části je zároveň realizace regulérního adrenalin parku při ulici Výstavní a K Horkám, kde by mělo dojít ke svěření pozemků od hl. m. Prahy.


Autor: TZ, red

Praha 5 se zapojila do říjnové výzvy 10 000 kroků

2. října 2022 v 19:47

Od začátku měsíce se můžete zapojit do říjnové výzvy 10 000 kroků. Minulé, jarní výzvy, se účastnilo přes 10 000 účastníků z celé republiky a zapojena byla stovka měst. Cílem výzvy není jen ujít denně 10 000 kroků, ale navrátit chůzi do našich životů. Zúčastnit se může kdokoliv od 6 let věku....

Letňany zvou na preventivní akci Den zdraví

2. října 2022 v 16:36

Ve středu 12. října se v obřadní síni radnice Prahy 18 v Bechyňské ulici 639 uskuteční akce Den zdraví. Mezi desátou a sedmnáctou hodinou si mohou občané této městské části nechat změřit hladinu cukru nebo cholesterolu v krvi, krevní tlak a puls, množství tuku v těle. Dále zde bude zajištěna...

Den zdraví 2022

29. září 2022 v 10:51

Ve čtvrtek 20. října se ve vestibulu Polikliniky Parník od 7 do 12 hodin koná Den zdraví. Během dopoledne si můžete nechat změřit cukr a hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak a poradit se můžete o virových onemocněních.

Lidé s epilepsií se rozvádějí častěji než zdraví lidé, ukázala studie

26. září 2022 v 11:48

Společenské stigma provází lidi s epilepsií často od útlého dětství. Kvůli nízkému sebevědomí a nepochopení okolí tak mohou mít problém s navázáním partnerských vztahů. Podle brazilské studie „Rodinný stav pacientů s epilepsií: Faktory a kvalita života“ čelí lidé s epilepsií dokonce vyššímu riziku...

Nová pobytová služba pro dospělé s autismem

23. září 2022 v 11:40

Diakonie Praha ve spolupráci s hlavním městem slavnostně otevřela novou pobytovou sociální službu pro Pražany s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzívní, a hlavně neustálou péči. Nový Domov Daniela ve Stodůlkách vznikl jako dostavba a sloužit bude od...

Další články
Nahoru