Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
U Modré školy vznikly nový pumptrack a mini rampa. Praha 11 zde buduje volnočasový areál
U Modré školy vzniká volnočasový areál. Foto: Praha 11

U Modré školy vznikly nový pumptrack a mini rampa. Praha 11 zde buduje volnočasový areál

Malí i velcí milovníci adrenalinu mají nyní v Praze 11 kde vybít energii. V areálu tzv. Modré školy – ZŠ a SŠ Kupeckého 576, pro ně vnikl nový pumptrack. Ti odvážnější mohou vyzkoušet také mini rampu. Na obou atrakcích se dá jezdit na kole, skateboardu, in-line bruslích i koloběžce.

Pumptrack je dlouhý 100 metrů a navíc modulární, takže lze měnit jeho tvar, případně sestavu doplnit a celou trasu prodloužit. Jedná se o jedinečný typ dráhy, který jako hnací sílu k pohybu jezdce využívá “pumpování” (nahoru a dolů) namísto šlapání a odrážení.

Jízda na pumptracku je bezpečná, zábavná a přispívá k rozvoji široké škály pohybových dovedností všech jeho uživatelů. Dráhu lze za příznivých klimatických podmínek provozovat celoročně.

Mini rampa je navržena v základní variantě tak, aby ji mohli využívat jak začínající jezdci a děti na in-linech, koloběžkách, skateboardech a kolech BMX, tak pokročilí jezdci na skateboardech a koloběžkách. Design překážky je dílem Petra Brabce, který se skateboardingu věnuje už 21 let a lze bez nadsázky říct, že stál u prvopočátků in-line bruslení a extrémních sportů v České republice.

Jen mini rampou a pumptrackem to ale nekončí. „Do areálu přibydou lavičky, odpadkové koše a toalety, do budoucna pak i další volnočasové prvky, a to s ohledem na finanční možnosti městské části. Zároveň bychom minimálně pro startovací období chtěli všem začínajícím jezdcům poskytnout animátory. Ti je seznámí s prvky a jízdou na nich, zasvětí je do základních technik a poskytnou jim potřebné rady a tipy," řekl Jan Stárek (TOP 09-STAN), radní Prahy 11 pro sport, kulturu a volný čas.

Dlouhodobou ambicí jedenácté městské části je zároveň realizace regulérního adrenalin parku při ulici Výstavní a K Horkám, kde by mělo dojít ke svěření pozemků od hl. m. Prahy.


Praha 13 zve na šestý ročník Dne zdraví

10. května 2021 v 09:51

Ve středu 16. června se koná tradiční akce radnice třinácté městské části Den zdraví 2021.

Kuře na paprice pro dceru. Vaří Jan Punčochář

7. května 2021 ve 12:12

Nejoblíbenější jídlo dcery Jana Punčocháře je kuře na paprice! Ne ledajaké, ale z čerstvé papriky.

Startuje osvětová kampaň na podporu vzdělávání dětí s těžkým postižením a na podporu jejich asistentů

4. května 2021 ve 20:20

Mají právo a povinnost se vzdělávat, ale nemají možnost chodit do školy. Po změně financování speciálních škol a zrušení dotací na takzvaná podpůrná opatření, která, zahrnovala i mzdy individuálních asistentů, je vzdělávání dětí s tím nejtěžším postižením zásadně ohroženo. Mnoho dětí s těžkým...

Unikátní iMUCHA Show míří na EXPO Dubaj

28. dubna 2021 v 11:33

Velkolepá mezinárodní multimediální iMUCHA Show se na jaře roku 2022 stane součástí českého pavilonu na EXPO v Dubaji. Zařazení show do výběru exkluzivních prezentací toho nejlepšího z jednotlivých zemí v rámci prestižní a nejvýznamnější kosmopolitní výstavy svědčí o její špičkové kvalitě a...

Další články
Nahoru