dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
U metra Anděl budou opět farmářské trhy, v květnu se to nestihne
Ilustrační foto: Aktron / WIkimedia Commons

U metra Anděl budou opět farmářské trhy, v květnu se to nestihne

Před pár dny se v médiích objevila zpráva, že v pátek 27. května se na pěší zónu před stanicí metra Anděl vrátí farmářské trhy. Stánky se skutečně na místě objeví, ale tento pátek to určitě nebude.

Radní Prahy 5 dnes schválili, podle dohody z minulého týdne, smlouvu o výpůjčce s Technickou správou komunikací na pozemek na Andělu. Díky tomu může městská část uzavřít další smlouvu, tentokrát již přímo s dosavadním provozovatelem trhů, firmou Lucky Service.

„Dohoda však není natolik jednoduchá, aby byla uzavřena během několika hodin. Trhy na Andělu 27. května tudíž určitě nebudou,“ informovala server Pražský patriot mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová.

Kdy se podaří dohodu uzavřít, zatím není jasné. Vzhledem k tomu, že se jedná o navázání již dříve fungujícího smluvního vztahu, nezdá se, že by mělo návratu trhů k Andělu v první polovině června něco bránit. Zda to bude již v pátek 3. června, nedokázala mluvčí páté městské části říct.

Připravuje se nové výběrové řízení

Trhy na Andělu skončily na konci dubna, kdy Lucky Service vypršela nájemní smlouva. TSK, která pozemek u metra spravuje, vypsala v polovině minulého měsíce výběrové řízení, které však bylo brzy zastaveno. Nyní se připravuje další, není jasné, kdy bude vypsáno.

Anketa

Byli jste spokojeni s dosavadní úrovní trhů u stanice metra Anděl?

88.2%
(88.2%)
11.8%
(11.8%)
K prodloužení smlouvy s Lucky Service se podle Šmídové radní Prahy 5 uvolili proto, aby byl v následujících měsících zachován provoz trhu. Kritické reakce veřejnosti na květnovou absenci stánků ukázaly, že trhy u Andělu jsou populární. Dosavadní organizátor bude letos trhy na Andělu pořádat do 21. října. Na provozovatele v dalším období bude vypsáno již zmíněné výběrové řízení.

Praha 5 zvažuje, že by se farmářské trhy mohly konat na náměstí 14. října. Pokud by k tomu došlo, dříve než po letních prázdninách to nebude. Od myšlenek na pravidelné trhy na smíchovské náplavce radnice upustila, toto místo se jeví vzhledem ke své odlehlosti spíše vhodnější pro nepravidelné akce.


Další články
Nahoru