dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
U Ludmily bylo pondělí Modré
Akci zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: MČ Praha 2

U Ludmily bylo pondělí Modré

Na náměstí Míru v rámci Modrého pondělí sešli dospělí i děti z Prahy 2, aby si užili odpolední program, který pro ně radnice Prahy 2 připravila.

Děti ozdobily velikonoční břízku, která bude vystavena v hale budovy Úřadu městské části Praha 2 až do Velikonočního pondělí.

mod-pondeli-2017-1-nahled

Akci zahájila starostka Prahy 2 Jana Černochová. Připomněla, že Velikonoce jsou nejvýznamnějšími křesťanskými svátky i oslavou příchodu jara a současně odsoudila teroristické útoky na křesťanské kostely v Egyptě, k nimž došlo o den dříve na Květnou neděli.

mod-pondeli-2017-2-nahled

„V posledních dnech jsme byli svědky hrozných událostí ve světě. Velikonoční pašijový týden bohužel začal útoky na křesťanskou komunitu v Egyptě. Osobně je mi to velice líto, neboť v Egyptě jsem několikrát byla a nejen tam, ale i v Evropě je důležité nedopustit takovéto útoky. Proto vzpomeňme na ty, kteří už nemohou být mezi námi,“ řekla starostka.

mod-pondeli-2017-nahled


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru