dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Letní Praha

U Lorety mají tábor malí hasiči

Letošní léto pořádá opět Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 příměstský dětský tábor, tentokrát s názvem Dny mladých hasičů 2014. 

„Pořádáme celkem dva pětidenní turnusy po padesáti dětech a zájem byl takový, že bychom mohli uspořádat další dva turnusy,“ řekl starosta Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 Vladimír Krištof.

Nástupu se zúčastnil i starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký. „Jsem velmi rád, že vás mohu přivítat na letošním táboře a popřát vám krásné počasí i spousty zábavy a poučení, které budete moci využít ve svém dalším životě,“ řekl starosta a všem dětem také popřál, aby si na táboře našly nové kamarády a přátele a aby si z něj odnesly pěkné vzpomínky a zážitky.

Dobrovolní hasiči dětem nabízí zrekonstruovanou nádrž, která slouží k výcviku a díky vlastními silami vybudované čističce vody i k osvěžení. Nejkvalitnější pražský záchranářský člun je nejen součástí výbavy hasičů z Prahy 1, ale seznámí se s ním i táborníci. Člun je ojedinělý například vyklápěcí přídí, jež umožňuje evakuaci pohybově handicapovaných osob. Další novinkou tábora je model protipovodňové stěny.

K tomu nabízí i velké množství nástrojů a nářadí pro záchranářskou činnost nebo třeba špičkové vybavení pro požární útok – disciplínu, která je součástí hasičských soutěží. 


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru