dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Zpravodajství

U letiště nakreslí TRON na průmyslovou halu velké mandaly

Nástěnná malba od českého ilustrátora Michala Škapy alias TRONA vznikne na přelomu srpna a září díky soutěži CTP Art Wall by DRAWetc. na monumentální industriální hale v Praze na Letišti Václava Havla. 
michal-skapa-alias-tron-pokresli-letiste-vaclava-havla

Vítězný návrh Michala Škapy

„Do soutěže se přihlásilo 40 ilustrátorů ze všech koutů Evropy. Pro všechny je to velikánská výzva a i pro evropské umělce se jedná o unikátní projekt, i co se velikosti plochy týče,“ říká Vladimír Strejček, zakladatel vizuálního studia DRAWetc., které mezinárodní soutěž spolupořádá.

Slavnostní vyhlášení soutěže se uskutečnilo v pražské galerii Mánes, kde se konala i interaktivní výstava došlých prací. Z přihlášených umělců vybrala odborná porota vítězný návrh pro ruzyňské letiště. 
 

Čirá abstrakce od Michala Škapy

Letiště Václava Havla bude zdobit abstraktní dílo od českého ilustrátora Michala Škapy alias TRONA. „Můj návrh tvoří mandaly, soustředné kružnice, letokruhy, každý si do těchto tvarů může promítnout svou představu. V kružnicích je zapsán text, který postupuje od středu ven. Inspiraci při tvorbě písma jsem čerpal například ve tvarech německé fraktury, runovém písmu nebo podpisech latinskoamerických writerů. Na zdi se tak objeví motiv ve čtyřech variantách, v každé sekci bude zakódován specifický příběh,” přibližuje TRON.

„Když jsme před dvěma lety začali s DRAWetc. malovat na skejtová prkna, ale i v exteriérech a interiérech, bylo to jen proto, že jsme chtěli trénovat na mural art. Velké plochy nás prostě lákaly. Těšila jsem se na naši první fasádu někde v centru města. Místo toho to bude vedle ranveje na mezinárodním letišti. Tohle nikdo nepřehlédne,“ říká Natálie Sahulová, managing director ze studia DRAWetc.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru