Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Cestování

U Kooperativy poradí česky mluvící lékař i v zahraničí

Kooperativa v letní sezóně každoročně registruje přes 25 tisíc zásahů v rámci cestovního pojištění, nejvíce jich je z pojištění léčebných výloh.

„Nejvíce pojistných událostí evidujeme na území Chorvatska, Egypta, Turecka, Slovenska, Rakouska, Itálie, Bulharska a USA. V letní sezóně se nejčastěji jedná o střevní nebo zažívací potíže, úpaly, úžehy, obtíže spojené s koupáním v moři jako šlápnutí na mořského ježka, zánět středního ucha, kousnutí rybou a drobné úrazy jako např. vymknutí kotníku,“ představuje nejčastější problémy českých turistů Jana Konvalinová, vedoucí Odboru cestovního pojištění v pojišťovně Kooperativa.

I v letošním roce už Kooperativa bohužel musela řešit několik závažných případů v zahraničí. Například v Austrálii klient na mělčině spadl ze surfu a hlavou narazil pod hladinou do dna. Výsledkem pádu byla poraněná páteř, nutná operace a repatriace zpět do ČR. Celkové náklady přesáhly 2,5 milionu Kč. Další případ se stal při turistice v horách, kdy klient spadl ze skály, přežil, ale utrpěl mnohačetná zranění, včetně poraněných obratlů. Do nemocnice ho musel transportovat vrtulník. Celkové náklady na jeho záchranu a léčení přesáhly 4,5 milionu Kč.

Proto Kooperativa v loňském roce navýšila základní limity pro pojištění léčebných výloh na 10 milionů Kč, pro náročnější cestovatele pak nabízí i 100 milionů Kč. Kromě těchto základních limitů Kooperativa od začátku letošních prázdnin většinou zdvojnásobila i limity u dalších rizik, jako je například zubní ošetření, pojištění odpovědnosti nebo plnění za trvalé následky úrazu.  

Vítanou novinkou pro klienty v zahraničí pak může být i nová asistenční služba – telefonická konzultace s česky mluvícím lékařem. „Službu je možné využít například pro konzultaci zdravotního stavu pojištěného, s návrhem postupu při zdravotních potížích, vysvětlení příznaků a příčin onemocnění, nebo vysvětlení nálezů z odborných vyšetření,“ vysvětluje výhody Jana Konvalinová. 

Do pojištění léčebných výloh Kooperativa zároveň zdarma zahrnula pojištění pro případ onemocnění COVIDem, nebo pojištění případné KARANTÉNY z důvodu COVIDu. Klienti tak získají širší ochranu a mohou si bez obav užívat svou dovolenou.    


Autoři: Cen, TZ

V anketě Kemp roku letos zvítězil Autocamp Sedmihorky

Včera ve 12:19

Z více jak šestnácti set rekreačních areálů v České republice a na Slovensku vybírali letos hlasující ten nejlepší. A oproti loňskému roku narostl počet jejich hlasů téměř trojnásobně. K rekordnímu zájmu o účast v anketě Kemp roku přispěla kompletně zmodernizované platforma dokempu.cz,...

Vojenské lesy zvou na druhý ročník Brdského stromsázení, tentokrát na Jinecku

21. srpna 2023 ve 12:18

Vojenské lesy a statky ČR (VLS) zvou širokou veřejnost na druhý ročník dobrovolnické akce BRDSKÉ STROMSÁZENÍ, jejímž cílem je zpestřit krajinu výsadbou ovocných stromů a zapojit veřejnost do adaptace lesů na klimatickou změnu. Celodenní program se bude konat v sobotu 9. září...

Slovensko jako na dlani. Inspirace na cesty po krásách našich nejbližších sousedů

9. srpna 2023 ve 21:35

Zbývá vám ještě pár dní dovolené? V tom případě na nic nečekejte a vyrazte na Slovensko. Země našich bratrů, kde se nad hlavou tyčí Tatry a v údolí přírodní i historické památky, nabídne nejen úchvatné výhledy, malebná jezera nebo historická města. Náš východní soused toho skrývá mnohem víc a...

Aplikace s vašimi právy, když stojí trajekty i letadla

9. srpna 2023 v 17:33

Dopravu na severu Evropy úterý ochromily silné bouře. Stály letadla, trajekty, autobusové i železniční linky – svá práva v případě mimořádných situací najdou cestující v bezplatné mobilní aplikaci „ECC-Net: Travel“.

Další články
Nahoru