Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 8. 12. 2022
Svátek má Květoslava
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
U Kongresového centra Praha je největší dobíjecí stanice, naráz obslouží až 15 elektromobilů
Nnový městský dobíjecí hub pro dobíjení elektromobilů zprovoznila Pražská energetika na parkovišti u Kongresového centra Praha. Foto: PRE

U Kongresového centra Praha je největší dobíjecí stanice, naráz obslouží až 15 elektromobilů

Hlavní město Praha má nový městský dobíjecí hub pro dobíjení elektromobilů. Pražská energetika (PRE) zprovoznila na parkovišti u Kongresového centra Praha soustavu osmi veřejných dobíjecích stanic, které umožní dobíjet současně až 15 elektromobilů. Jde tak o největší dobíjecí místo na území hlavního města. Společnost PRE o tom informovala v tiskové zprávě.  

Majitelé elektromobilů mohou k dobíjení na parkovišti u kongresového centra využít jednu stanici typu Hypercharger Alpitronic s výkonem 75 kW a 7 dalších takzvaných AC stanic s výkonem 22 kW. 

Platba za dobití elektromobilu je možná čipem, případně přes QR kód a platební bránu. K dobíjení je možné využít i čipy smluvních roamingových partnerů. Pro jednodušší obsluhu lze využít mobilní aplikaci PREcharge. 

Sada sedmi AC dobíjecích stanic s výkonem 2×22 kW umožní dobíjení až 14 elektromobilů najednou. Doplňuje je také jedna rychlá DC dobíjecí stanice s výkonem 75 kW, která umožní rychlé dobíjení. 

„Zprovoznili jsme bezmála již 380 dobíjecích stanic nejen v Praze, ale budujeme i páteřní síť po celé České republice. Do budoucna budeme určitě ve výstavbě dobíjecích stanic pokračovat,“ uvedl Pavel Elis, předseda představenstva a generální ředitel PRE.


Autor: puc

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru