Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
U kobyliských škol vzniknou nové přechody
Přechod pro chodce. Ilustrační foto: Pexels

U kobyliských škol vzniknou nové přechody

Radnice Prahy 8 upraví křižovatku ulic U školské zahrady a Náhorní v Kobylisích. Vzniknou nové přechody, rozšíří se chodník a přesune parkovací pruh. Cílem je zajistit bezpečnější přecházení dětí k místní základní i mateřské škole. Práce budou trvat zhruba měsíc a půl.

Zhruba v polovině září začne úprava křižovatky ulic U Školské zahrady a Náhorní. Ta byla vytipována studií „Bezpečné cesty do škol“, kterou zpracoval spolek Pěšky městem ve spolupráci s místní školou a osmou městskou částí, jako nejkritičtější místo celé oblasti.

Místo tak dostane novou a lepší podobu. Práce by měly být hotové do konce letošního října. Na křižovatce a v Náhorní ulici během prací vzniknou podle radnice dopravní komplikace. 

Křižovatka je hlavní přístupovou pěší cestou k místní škole a školce z důvodu přímého napojení na MHD. „Kvůli absenci dobře umístěných přechodů a špatným rozhledovým podmínkám tam vznikaly nepříjemné situace, kdy děti často přecházely neorganizovaně v celé délce ulice, navíc mezi zaparkovanými auty. Tato nevyhovující situace se však po úpravě změn,“ sdělila městská část. 

Podle projektu vznikne jeden nový přechod přes ulici Náhorní a přechod v ulici U Školské zahrady bude bezpečnější s lepšími rozhledy. „Celá křižovatka bude navíc zvýšena nad úroveň vozovek, aby přijíždějící řidiči zpomalili. Ve třetím rameni bude vybudováno nové místo pro přecházení,“ uvedl radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek (TOP 09 + STAN). 

Chodník na severozápadním nároží bude před křižovatkou rozšířen a současně dojde k přesunutí parkovacího pruhu v Náhorní ulici na druhou stranu vozovky, aby byly pro pěší i řidiče zajištěny lepší rozhledové podmínky. 

Díky přemístění pruhu se podařilo zvýšit parkovací kapacitu o tři místa. Obrubníky v celé křižovatce budou navíc lemovat nové protiparkovací sloupky.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

20. září 2023 v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru