Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 15°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
U kobyliských škol vzniknou nové přechody
Přechod pro chodce. Ilustrační foto: Pexels

U kobyliských škol vzniknou nové přechody

Radnice Prahy 8 upraví křižovatku ulic U školské zahrady a Náhorní v Kobylisích. Vzniknou nové přechody, rozšíří se chodník a přesune parkovací pruh. Cílem je zajistit bezpečnější přecházení dětí k místní základní i mateřské škole. Práce budou trvat zhruba měsíc a půl.

Zhruba v polovině září začne úprava křižovatky ulic U Školské zahrady a Náhorní. Ta byla vytipována studií „Bezpečné cesty do škol“, kterou zpracoval spolek Pěšky městem ve spolupráci s místní školou a osmou městskou částí, jako nejkritičtější místo celé oblasti.

Místo tak dostane novou a lepší podobu. Práce by měly být hotové do konce letošního října. Na křižovatce a v Náhorní ulici během prací vzniknou podle radnice dopravní komplikace. 

Křižovatka je hlavní přístupovou pěší cestou k místní škole a školce z důvodu přímého napojení na MHD. „Kvůli absenci dobře umístěných přechodů a špatným rozhledovým podmínkám tam vznikaly nepříjemné situace, kdy děti často přecházely neorganizovaně v celé délce ulice, navíc mezi zaparkovanými auty. Tato nevyhovující situace se však po úpravě změn,“ sdělila městská část. 

Podle projektu vznikne jeden nový přechod přes ulici Náhorní a přechod v ulici U Školské zahrady bude bezpečnější s lepšími rozhledy. „Celá křižovatka bude navíc zvýšena nad úroveň vozovek, aby přijíždějící řidiči zpomalili. Ve třetím rameni bude vybudováno nové místo pro přecházení,“ uvedl radní pro dopravu Tomáš Slabihoudek (TOP 09 + STAN). 

Chodník na severozápadním nároží bude před křižovatkou rozšířen a současně dojde k přesunutí parkovacího pruhu v Náhorní ulici na druhou stranu vozovky, aby byly pro pěší i řidiče zajištěny lepší rozhledové podmínky. 

Díky přemístění pruhu se podařilo zvýšit parkovací kapacitu o tři místa. Obrubníky v celé křižovatce budou navíc lemovat nové protiparkovací sloupky.


Autor: puc

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru