Dnes Pondělí - jasno 26°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 27°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
U každé stanice metra  na území Prahy 14 fungují farmářské trhy
Od poloviny letošního března fungují trhy každé úterý v Hloubětíně. Foto: Facebook Farmářské trhy P14

U každé stanice metra na území Prahy 14 fungují farmářské trhy

Od letošního března fungují u každé stanice podzemky, která leží na území Prahy 14, farmářské trhy. V úterý se konají na hloubětínském náměstí, vždy ve středu na dlážděné ploše u stanice metra Rajská zahrada a v pátek na prostranství u stanice metra Černý Most, vždy od 9 do 19 hodin.

Na trhy u stanic Rajská zahrada a Černý Most jsou zákazníci zvyklí už z minulosti, úterní stánky prodejců u stanice Hloubětín jsou letošní novinkou.

„V Hloubětíně je podobný sortiment jako na ostatních našich trzích. Všechny jsou nově osazeny stánkem s vínem, do Hloubětína a na Rajskou zahradu jezdí dva nový prodejci s masem a uzeninami, konkrétně Antonínovy dobroty a Jitrnice co svět neviděl. Začal k nám jezdit nový prodejce s kořením, Davídkovo koření, pan Polák je velice vstřícný, koření dělá trošku jinak, zajímavé je ho vidět prodávat a poslouchat,“ sdělil Petr Hájek ze Správy majetku Praha 14. Tato správcovská společnost farmářské trhy ve čtrnácté městské části od loňska provozuje.

„Již minulý rok sem začala jezdit firma Sychrovy trubičky, pokračuje i letos, a to i v Hloubětíně. Na všechny trhy jezdí Náš chléb s kvalitním slaným i sladkým pečivem,“ pokračoval.

Farmářské trhy v Praze 14 budou fungovat i přes léto až do Vánoc. Zatímco na Rajské zahradě a Černém Mostě je zhruba 20 prodejců, Hloubětín jich má asi 10. „Řady prodejců se snažíme neustále rozšiřovat. Tím jsou trhy pestřejší pro zákazníka," podotkl Hájek.

Prostor všech trhů je podle něj v průběhu dne pravidelně uklízen. „Pozval bych zákazníky na čerstvost a kvalitu domácích produktů, příjemné posezení u stolu s květinou, které dodává náš dlouholetý prodejce a pěstitel. Trhy v Hloubětíně díky revitalizaci celého prostoru vypadají opravdu nádherně. Všechny trhy jsou barevně sjednoceny díky našim stanům stejné barvy,“ pokračoval Hájek.  

Podle starosty Prahy 14 Jiřího Zajace (ODS) bylo cílem radnice, aby každá stanice na území městské části měla v bezprostředním sousedství trhy. „Dost jsme se na to nadřeli, ale jsem moc rád, že se záměr podařil realizovat. Lidé mají na trhy blízko, nemusí za nimi cestovat,“ podotkl.


Autor: Jan Puci

Procházka: Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

Dnes v 09:39

Vydejte se v sobotu 7. října ve 14 hodin a procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách.

Praha 9 zve v říjnu do Plzeňky U Brabců

Dnes v 08:49

Koncerty, soutěže, moderovaný program. Plzeňka U Brabců zve na říjnové akce.

Zítra: Svět podle Čapků

Včera v 10:52

V pondělí 2. října se od 18 hodin uskuteční v Prostě Kafe v Kodaňské ulici v Praze 10 Storytelling: Svět podle Čapků.

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

30. září 2023 v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

30. září 2023 v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Lovecká sezona na Kozím plácku v Praze 1

28. září 2023 v 08:49

V úterý 10. října můžete od 16 do 20 hodin přivítat podzim. Na Kozím plácku se bude šlapat zelí.

První ročník dopravního orienťáku na Šestce vzbudil velký zájem

28. září 2023 v 07:07

Praha 6 má svůj první dopravní orientační závod. Uspořádala jej po vzoru obdobných závodů v jiných městech u příležitosti Evropského týdne mobility. Na start pilotního ročníku se postavilo téměř padesát účastníků nejrůznějších věkových kategorií.

Další články
Nahoru