Dnes Čtvrtek - polojasno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
U každé stanice metra  na území Prahy 14 fungují farmářské trhy
Od poloviny letošního března fungují trhy každé úterý v Hloubětíně. Foto: Facebook Farmářské trhy P14

U každé stanice metra na území Prahy 14 fungují farmářské trhy

Od letošního března fungují u každé stanice podzemky, která leží na území Prahy 14, farmářské trhy. V úterý se konají na hloubětínském náměstí, vždy ve středu na dlážděné ploše u stanice metra Rajská zahrada a v pátek na prostranství u stanice metra Černý Most, vždy od 9 do 19 hodin.

Na trhy u stanic Rajská zahrada a Černý Most jsou zákazníci zvyklí už z minulosti, úterní stánky prodejců u stanice Hloubětín jsou letošní novinkou.

„V Hloubětíně je podobný sortiment jako na ostatních našich trzích. Všechny jsou nově osazeny stánkem s vínem, do Hloubětína a na Rajskou zahradu jezdí dva nový prodejci s masem a uzeninami, konkrétně Antonínovy dobroty a Jitrnice co svět neviděl. Začal k nám jezdit nový prodejce s kořením, Davídkovo koření, pan Polák je velice vstřícný, koření dělá trošku jinak, zajímavé je ho vidět prodávat a poslouchat,“ sdělil Petr Hájek ze Správy majetku Praha 14. Tato správcovská společnost farmářské trhy ve čtrnácté městské části od loňska provozuje.

„Již minulý rok sem začala jezdit firma Sychrovy trubičky, pokračuje i letos, a to i v Hloubětíně. Na všechny trhy jezdí Náš chléb s kvalitním slaným i sladkým pečivem,“ pokračoval.

Farmářské trhy v Praze 14 budou fungovat i přes léto až do Vánoc. Zatímco na Rajské zahradě a Černém Mostě je zhruba 20 prodejců, Hloubětín jich má asi 10. „Řady prodejců se snažíme neustále rozšiřovat. Tím jsou trhy pestřejší pro zákazníka," podotkl Hájek.

Prostor všech trhů je podle něj v průběhu dne pravidelně uklízen. „Pozval bych zákazníky na čerstvost a kvalitu domácích produktů, příjemné posezení u stolu s květinou, které dodává náš dlouholetý prodejce a pěstitel. Trhy v Hloubětíně díky revitalizaci celého prostoru vypadají opravdu nádherně. Všechny trhy jsou barevně sjednoceny díky našim stanům stejné barvy,“ pokračoval Hájek.  

Podle starosty Prahy 14 Jiřího Zajace (ODS) bylo cílem radnice, aby každá stanice na území městské části měla v bezprostředním sousedství trhy. „Dost jsme se na to nadřeli, ale jsem moc rád, že se záměr podařil realizovat. Lidé mají na trhy blízko, nemusí za nimi cestovat,“ podotkl.


Autor: Jan Puci

Malostranský hřbitov zve na vycházku

Dnes v 07:40

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku v sobotu 27. července od 14 hodin. Kromě historie hřbitova se dozvíte také zajímavosti ze života osobností, jejichž výročí si o prázdninách připomínáme.

Vycházka: Olšanskými hřbitovy za osobnostmi 20. století

Včera v 08:50

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. Ve středu 31. července se v 14:30...

Blešák na Radlické

23. července 2024 v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Další články
Nahoru