Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
U Jiráskova mostu na Smíchově vzniknou přechody, dopravu to omezí na měsíc
Jiráskův most. Foto: Palickap / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

U Jiráskova mostu na Smíchově vzniknou přechody, dopravu to omezí na měsíc

V sobotu 4. března začne rekonstrukce vozovky a chodníků na křižovatce Janáčkovo nábřeží – Jiráskův most v Praze 5. Během prací dojde k přestavbě křižovatky a doplnění tří přechodů pro chodce. Počítá se i s obnovou a modernizací semaforů. Práce budou trvat měsíc. Informovala o tom mluvčí Technické správy komunikací v Praze Barbora Lišková.

Povrch vozovek zůstane asfaltový v celém opravovaném úseku. Upraví se nebo vymění kamenné obruby a přestaví se navazující chodníky, které budou převážně z kamenné mozaiky.

„V severní části křižovatky do ulice Janáčkovo nábřeží budou nároží vytažena směrem do křižovatky a doplněny přechody pro chodce přes zbývající ramena křižovatky. Stávající směrový ostrůvek ve směru z mostu bude odstraněn,“ popsala Lišková.

Nový přechod pro chodce bude vybudován i mezi ostrůvkem oddělující výjezd a nájezd na Jiráskův most a východním chodníkem podél nájezdu na most. Jižně od tohoto přechodu pro chodce bude vytvořena plocha pro nájezd cyklistů mimo vozovku.

Nový přechod pro chodce ve směru z Jiráskova mostu bude proveden jako sdružený přechod pro chodce a přejezd pro cyklisty. „Takto bude upraven i přechod v jižní části křižovatky mezi hotelem Riverside Prague a chodníkem podél nábřeží. Severně od hotelu dojde k vytažení nároží křižovatky a zkrácení délky přechodu pro chodce mezi hotelem a Dienzenhoferovými sady,“ pokračovala mluvčí.

Na přechodu budou zřízeny bezbariérové rampy s nášlapem obrubníku. Doplněné budou varovnými a signálními pásy, které budou provedeny z kostek ze stejného přírodního kamene jako dlažba nebo z materiálu polymer-beton s upraveným povrchem pro nevidomé.

„Lem dlažby bude proveden z přírodního kamene s hladkým povrchem. Signální i varovný pás budou vyskládány ve stejném vzoru a barevnosti jako navazující mozaiková dlažba,“ podotkla Lišková.

Dopravní omezení

V průběhu stavebních prací, v termínu od 4. března do 3. dubna, bude doprava omezena pouze částečně a křižovatka zůstane po celou dobu stavby průjezdná. Uzavře se pouze vjezd do ulice Janáčkovo nábřeží, kde se nově napojují uliční vpusti na stávající kanalizaci, což si vyžádá velké výkopové práce a průjezd tak nebude možný.

„Zásadní dopravní omezení bude směřováno vždy na víkendy, kdy se provoz zúží do jednoho jízdního pruhu. V týdnu se pak provoz povede ve více jízdních pruzích,“ dodala Lišková. 


Autor: Jan Puci

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru