Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ByznysKomerční sdělení

U innogy už může nabíjet více než 100 elektromobilů najednou

Veřejná nabíjecí síť innogy se v roce 2022 rozrostla o čtyři desítky nových nabíječek po celém Česku a jejich celkový počet tak překročil stovku. Důležitým krokem se rovněž stalo zavedení platebního systému pro zákazníky innogy.

Posledním významným přírůstkem do „elektrické“ sítě innogy je nabíjecí hub u rodinného zábavního parku Mirakulum v Milovicích. „Mirakulum je ukázkový příklad vynikající lokality pro nabíjení elektromobilů. Přesně taková místa na trávení volného času, kde řidiči zaparkují na delší dobu, vyhledáváme do naší sítě. Jsme nesmírně rádi, že si jeden z největších zábavních parků v Česku vybral pro dodávku nabíječek právě innogy,“ uvedl manažer čisté mobility v innogy Jan Kolečko.

Pro potřeby návštěvníků Mirakula je na parkovišti k dispozici deset nabíječek innogy Smart AC Station o výkonu 22 kW pro deset elektromobilů. Nabíjet a platit mohou registrovaní zákazníci jednoduše prostřednictvím aplikace innogy eMobilita nebo jednorázově pomocí webové aplikace charging.innogy.cz. Mobilní aplikace innogy eMobilita je prozatím jediná, která umožňuje spárování s palubním počítačem v autě pomocí systému Android Auto. Na displeji pak uživatel může vyhledávat nabíječky, spustit navigaci nebo zahájit nabíjení.

V loňském roce kromě Mirakula innogy postavila a zprovoznila další tři desítky nabíječek v celkem 18 lokalitách. Nabíjecí infrastruktura innogy v současné době pokrývá 60 míst, v nichž stojí dohromady 111 stanic. Z toho devět je s rychlým DC nabíjením, jako například v Praze, Táboře, Nepomuku nebo Dolní Moravě, a 102 s klasickým AC nabíjením rozmístěných napříč celou republikou. V meziročním srovnání nabíjení u DC vzrostlo téměř trojnásobně, konkrétně z 67 MWh na 192 MWh. U AC se jednalo o bezmála čtyřnásobný nárůst, a to z 9 MWh na 35 MWh. Celkem se tak na nabíjecích stanicích uskutečnilo 9 238 nabití s dodávkou přesahující 227 MWh.

innogy plánuje vybudovat v letošním roce přes 200 veřejných nabíječek
„Na trhu vidíme rostoucí zájem, především z řad zásilkových služeb, o AC dobíjení ve velkých městech. Řidiči oceňují více menších stanic v jednom místě, nevznikají fronty a potřebné, i když jen částečné nabití probíhá velmi rychle. Také jsme si potvrdili náš vhodný výběr lokalit pro DC stanice u obchodních center, kde se lidé zdržují delší dobu a využijí tak nabíječky pro téměř 100% nabití,“  připomněl Jan Kolečko.

Nové nabíječky innogy v rámci projektů Park & Charge Net a Olife Energy Net jsou spolufinancovány Evropskou unií prostřednictví dotačních titulů Ministerstva dopravy České republiky. Celkem innogy postaví v obou projektech přes dvě stovky veřejných nabíječek pro rozvoj elektromobility v Česku.


Autor: Hla

innogy pořádá setkání Klubu seniorů s energií

5. dubna 2024 ve 20:29

Společnost innogy pořádá pravidelné setkání Klubu seniorů s energií. „Vážíme si našich bývalých zaměstnanců, kteří v minulosti svoji pracovní dráhu spojili právě s innogy. Každoročně se s našimi seniory potkáváme v lokalitách po celé ČR, abychom s nimi a vedením firmy strávili příjemné chvíle, kdy...

Kariérní dny ČVUT spojí šest tisíc studentů se stovkou firem

5. dubna 2024 ve 12:31

Poptávka po absolventech informatických, elektrotechnických a strojírenských oborů ČVUT na trhu práce neustává. Fakulta strojní (FS) a Fakulta elektrotechnická (FEL) ČVUT v Praze vycházejí vstříc uspořádáním již třetího ročníku Kariérních dnů. Cílem akce, která se koná 9. a 10. dubna...

Podnikatelské fórum v H55

1. dubna 2024 v 06:57

Praze 14 letos končí platnost stávajícího strategického plánu rozvoje. Proto aktuálně připravuje nový, opět desetiletý plán, s názvem „Strategie udržitelného rozvoje 2025+“.

Velikonoce v Praze příjemně překvapily hoteliéry

31. března 2024 ve 20:54

V letošním roce se opět potvrdilo, že s příchodem velikonočních svátků startuje v České republice hlavní turistická sezóna. Jak ukazují aktuální data společnosti HotelTime Solutions, během Velikonoc budou ubytovací kapacity takřka vyprodané (prodáno je...

VIG Re uzavřela 15. rok působení s rekordními výsledky a položila základy pro budoucí růst

28. března 2024 v 06:15

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, hlásí za fiskální rok 2023 významný nárůst jak na straně příjmů, tak i na straně zisku. Rok 2023 také znamená první reporting VIG Re podle nového účetního standardu IFRS 17/9.

Retailový Oscar míří do Prahy. Ocenění za nejlepší prodejnu získala česká společnost Potten & Pannen – Staněk

25. března 2024 ve 21:08

Skvělým úspěchem se může pyšnit česká společnost s prémiovým kuchyňským vybavením Potten & Pannen – Staněk, která si z amerického Chicaga odnáší tu nejprestižnější cenu ve světové soutěži Global Innovation Awards (GIA). Mezinárodní porotu uchvátila svou unikátní prodejnou Atelier Potten &...

Vienna Insurance Group s výrazným nárůstem zisku v roce 2023 a pozitivním výhledem na letošek

13. března 2024 v 10:39

Díky dvoucifernému růstu pojistného a výraznému zvýšení zisku představuje Vienna Insurance Group (VIG) mimořádně úspěšný účetní rok 2023. Objem pojistného ve výši 13,8 mld. EUR je o 10 % vyšší než v předchozím roce, zatímco zisk před zdaněním vzrostl na 772,7 mil. EUR...

Další články
Nahoru