dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
U Hrocha, Honzíkova, Diblíkova, Pelechovská, Stojická. Praha pojmenuje desítky nových ulic
Ulice ve Štěrboholích připomene O. Diblíka, který se podílel na vzhledu dopravních prostředků, například autobusu Škoda 706 RTO. Foto Aktron / Wikimedia Commons

U Hrocha, Honzíkova, Diblíkova, Pelechovská, Stojická. Praha pojmenuje desítky nových ulic

Návrh na pojmenování dvou desítek ulic schválili na svém včerejším jednání pražští radní. V patnácti případech jde o zcela nová jména ulic, u ostatních případů pak o prodloužení ulic stávajících, popřípadě o posunutí jejich částí.

„Některé názvy ulic vycházejí z názvu českých obcí, jiné jsou inspirovány známými osobnostmi. V některých případech se nejedná o pojmenování nové, ale stávající se přenáší na navazující část ulice, která vznikla například pokračováním výstavby rodinných domů v dané lokalitě,“ upřesnil pražský radní Lukáš Manhart.

Po herci Hugo Haasovi se bude jmenovat ulice západně od ulice Voskovcovy na Barrandově, kde byly postaveny nové domy. V této lokalitě se pojmenovávaly ulice podle osobností z oblasti filmové tvorby již v minulosti.

U trojmezí katastrálních území Třebonice, Stodůlky, Řeporyje vznikne ulice Poncarova po skladateli taneční hudby Josefu Poncarovi, na Ruzyni pak Konopáskova po legendárním hokejistovi.

Architekta a designéra Karla Honzíka a designéra Otakara Diblíka budou připomínat ulice ve Štěrboholích, Honzíkova a Diblíkova. Zajímavostí je, že v Suchdole budou mít ulici U Hrocha pojmenovanou po místní drogerii.

Ulice by měly být nově označeny v průběhu ledna příštího roku.

Nové a prodloužené ulice:

MČ Praha-Libuš
Rohanovská, Křesanovská, Úbislavská, Chvalšovická, Miřetická, Kváskovická, Předenická

MČ Praha 5
Hugo Haase

MČ Praha-Řeporyje
Neffova

MČ Praha 13, Praha-Řeporyje
Poncarova, K Třebonicům

MČ Praha 6
Konopáskova

MČ Praha-Suchdol
U Hrocha

MČ Praha 18
Nepomuckých

MČ Praha-Vinoř
Stojická, Pravská, Lipoltická, Pelechovská

MČ Praha-Štěrboholy, Praha-Dolní Měcholupy
Honzíkova, Diblíkova


Další články
Nahoru