dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Letní PrahaPražský sport

U cyklostezky v Modřanech vzniká hrací louka pro malé i velké

Na cyklostezce podél Vltavy pod modřanským jezem na pozemku mezi cyklostezkou vedoucí k Portu 62 a ulicí Vltavanů postupně vzniká hrací louka pro malé i velké s množstvím zajímavých prvků. Louka leží v zátopové oblasti, proto zde není možné vystavět klasické hřiště.

„Ve spolupráci mezi městskou částí Praha 12 a sdružením SASVA vznikl výjimečný projekt, který pomáhají realizovat přímo dobrovolníci z řad rodičů,“ vysvětlila místostarostka Hana Jandová.

hraci-hriste-pohled-ze-strany-nahled Aby louka byla veselá, jsou všechny prvky zdobeny keramickými mozaikami, které vyskládaly děti z Prahy 12. Realizace je teprve v začátcích, nicméně jsou zde již hotová dvě ohniště s posedovými prvky – berušky a motýlci, houpačky, opičí dráha pro nejmenší a twistr. Jsou osazeny i kůly na houpací sítě, dále tam je prostor pro míčové hry a badminton.

twistr-u-cyklostezky-nahled V nejbližších dnech přibudou skákací panák, šachovnice a kuželky. Hrací louka by měla být oficiálně dokončena do konce září, kdy by měla být hotova i plocha pro kuličky a obří Člověče nezlob se.

„V klubovně sdružení Sasva na Belárii si již teď je možné zapůjčit mnohé sportovní i rekreační vybavení pro vlastní akce. Doufáme, že hrací louka bude často využívána,“ vybídla k návštěvě Dana Třebická ze sdružení SASVA.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru