Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
U Císařské louky se utopil muž, pod hladinou Vltavy byl skoro hodinu
Záchranáři ze břehu sledují zásah hasičů. Foto: ZZS HMP

U Císařské louky se utopil muž, pod hladinou Vltavy byl skoro hodinu

U severní části ostrova Císařská louka se včera odpoledne topil muž. Z vody jej vytáhli hasiči, záchranářům se však nepodařilo muže zachránit. Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy o tom informovala na twitteru.

„K případu tonutí tyřiapadesátiletého muže, který se topil u Císařské louky vyrazila pomáhat posádka rychlé zdravotnické pomoci, lékař i inspektor. Po vytažení od hasiči jsme zahájili resuscitaci,“ napsali záchranáři.

Bohužel se život muže nepodařilo zachránit, podle svědků byl pod vodou minimálně 50 minut.  


Autor: Hla

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru