dnes
Středa - oblacno
12°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - jasno
10°C
U Císařské louky se částečně potopila opravovaná lodní restaurace
Loď, u které zasahovali hasiči. Foto: Radek Krahulík / HZS Praha

U Císařské louky se částečně potopila opravovaná lodní restaurace

Dnes ráno před půl desátou vyjížděli hasiči na Císařskou louku. Ve smíchovském přístavu se totiž potápěla opravovaná lodní restaurace. Na zakotvené lodi o rozměru 10 krát 40 metrů se v té době nikdo nenacházel.

„Hasiči na místě zjišťovali únik ropných produktů, na hladinu položili sorpční hady,“ uvedla operační důstojnice hasičů Kateřina Suchánská.

Potápěči průzkumem zjistili, že část lodi je opřená o dno. Hasiči loď stabilizovali. Jelikož již nehrozilo další nebezpečí, předali plavidlo zástupci majitele.


Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

Včera ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Listopadové Dny geografie na Albertově

12. listopadu 2018 v 08:46

Na Albertově bude od 19. do 23. listopadu probíhat již pátý ročník Dnů geografie. Program bude rozmanitý a připravila ho především výzkumná centra geografické sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde se geografie a demografie studují jako vědecké obory.

V Praze 15 se bude diskutovat o Zdravé městské části

11. listopadu 2018 v 08:32

Druhé diskusní fórum Zdravé městské části Praha 15 se koná v pondělí 12. listopadu.

Hlavní město spustilo aplikaci Prague Histories

9. listopadu 2018 v 08:23

Praha připravila v rámci letošních oslav mobilní aplikaci Prague Histories. Tento interaktivní průvodce provede Pražany i turisty po tematických stezkách mapujících známé i neznámé milníky 100 let historie Prahy. Na zastávkách uživatelé objeví historické fotografie a další zajímavosti. Některé...

Další články
Nahoru