dnes
Čtvrtek - jasno
28°C
zítra
Pátek - skorojasno
27°C
pozítří
Sobota - zatazeno
29°C
U Císařské louky se částečně potopila opravovaná lodní restaurace
Loď, u které zasahovali hasiči. Foto: Radek Krahulík / HZS Praha

U Císařské louky se částečně potopila opravovaná lodní restaurace

Dnes ráno před půl desátou vyjížděli hasiči na Císařskou louku. Ve smíchovském přístavu se totiž potápěla opravovaná lodní restaurace. Na zakotvené lodi o rozměru 10 krát 40 metrů se v té době nikdo nenacházel.

„Hasiči na místě zjišťovali únik ropných produktů, na hladinu položili sorpční hady,“ uvedla operační důstojnice hasičů Kateřina Suchánská.

Potápěči průzkumem zjistili, že část lodi je opřená o dno. Hasiči loď stabilizovali. Jelikož již nehrozilo další nebezpečí, předali plavidlo zástupci majitele.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

Dnes v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

Včera v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

Včera v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

Včera v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru