dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
U budovy Rozhlasu neprojedete, Pražané tam celý víkend svádí boje se sovětskými okupanty
Příjezd sovětských tanků do Prahy v srpnu 1968 vyvolal v ulicích velké nepokoje. Foto: Wikimedia Commons

U budovy Rozhlasu neprojedete, Pražané tam celý víkend svádí boje se sovětskými okupanty

O tomto víkendu se před budovou Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici natáčí česko-rakouský film Krycí jméno Holec na motivy příběhu režiséra Jana Němce z období okupace v srpnu 1968. Místem kvůli tomu celou sobotu a neděli nejezdí tramvaje ani auta.

Ve filmu ztvární hlavní role Kryštof Hádek, Vica Kerekesová a Johannes Zeiler, kterého u nás znají diváci například z krimiseriálů Komisař Rex a Místo činu.

Stěžejní scény filmu, respektive záběry střetu Pražanů a sovětských vojáků před Československým rozhlasem na Vinohradské třídě, se pro historickou věrnost dnes a zítra natáčí v původní lokalitě. Jedná se o náročnou akci s použitím vojenské techniky včetně tanku (odlehčený s kryty pásů) a s dobově přizpůsobeným okolím.

Změna trasy tramvajové linky
Linka číslo 11 je v úseku I.P.Pavlova – Flora odkloněna přes zastávky Náměstí Míru, Šumavská, Vinohradská vodárna, Perunova a Orionka. Náhradní doprava není zavedena. Po dobu výluky je zřízena (obousměrně) na Tylově náměstí zastávka I.P.Pavlova.

Omezení pro auta
Ulice Vinohradská je uzavřena až do zítřejší půlnoci mezi křižovatkami ulic Legerova a Italská.

Objížďka ve směru od Vinohradské do Legerovy je vedena po trase: Vinohradská – Italská – Anglická – Legerova, objížďka ve směru od Bulhara po trase: Seifertova – Italská – Vinohradská.


Další články
Nahoru