dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Pražský život

Tykačová zvažuje, zda ještě o karlínské kasárny stojí

Ivana Tykačová zváží, jestli se bude znovu ucházet o koupi bývalých kasáren v pražském Karlíně. Uvedla to dnes v tiskovém prohlášení. Stát žádá za areál aspoň 620,2 milionu, což je skoro o 40 milionů korun víc než při minulé soutěži. V ní vyhrála firma Griva Art, kterou ovládá právě manželka finančníka Pavla Tykače. Ministr obrany Martin Stropnický ale tendr v únoru zastavil kvůli podezření na majetkové propojení vítězné firmy s dalším účastníkem výběrového řízení.

„Ivana Tykačová zváží podání nabídky prostřednictvím své firmy Griva Art, protože se změnil základní parametr soutěže – nabídková cena,“ stojí v prohlášení, které dnes ČTK poskytl podnikatelčin mediální zástupce Josef Vojta. Zájemci budou mít tentokrát na podání nabídek 37 dní, což je o 16 víc než minule, a termín pro prohlídku objektu bude pět dní, zatímco minule byly tři. Podmínky nové soutěže se tak podle Tykačové od těch původních téměř neliší.

Ministerstvo obrany první tendr zastavilo s odůvodněním, že vítězná Griva Art byla majetkově propojena s firmou Castullus, která se o kasárny rovněž ucházela. Firmy se tak prý mohly domluvit na nabídce. Tykačová podezření již dříve odmítla a ČTK tehdy sdělila, že Griva Art není se společností Castullus jakkoli propojena.


Další články
Nahoru