dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražské krimi

Tygří oko zachytilo na pražském letišti i tygří špičák

Na ruzyňském Letišti Václava Havla byla v minulých dnech provedena akce „Tygří oko", zaměřená na kontrolu zavazadel cestujících, zda neobsahují zboží, které je vyrobeno z výtažků chráněných druhů volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin.

Celníci zkontrolovali téměř 7400 zavazadel společně se speciálně vycvičenými služebními psy, všechna zavazadla prošla rentgenovým zařízením. U téměř dvou tisíc tři sta zavazadel byla provedena důkladná fyzická kontrola, při které bylo zajištěno více balení přípravků s obsahem pižma z jelínka kabara, krajtí tuk nebo výtažky z chráněného chrpovníku lopuchového.

V 15 případech byly části chráněných rostlin a živočichů součástí tekutin v skleněných lahvích, v plastových dózách nebo ve formě kostek. Všechny záchyty byly předány k odborné expertíze České inspekci životního prostředí, která následně potvrdí, zda došlo k porušení úmluvy CITES. Mimo produktů tradiční čínské medicíny byli nalezeni sušení mořští koníci a špičák z tygra.

„V jednom případě byla věc předána Policii ČR s návrhem na sdělení obvinění pro podezření ze spáchání trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a neoprávněné zacházení s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami,“ uvedla mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru