dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - oblacno
3°C
pozítří
Pondělí - polojasno
3°C
Pražské krimi

Tygří oko zachytilo na pražském letišti i tygří špičák

Na ruzyňském Letišti Václava Havla byla v minulých dnech provedena akce „Tygří oko", zaměřená na kontrolu zavazadel cestujících, zda neobsahují zboží, které je vyrobeno z výtažků chráněných druhů volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin.

Celníci zkontrolovali téměř 7400 zavazadel společně se speciálně vycvičenými služebními psy, všechna zavazadla prošla rentgenovým zařízením. U téměř dvou tisíc tři sta zavazadel byla provedena důkladná fyzická kontrola, při které bylo zajištěno více balení přípravků s obsahem pižma z jelínka kabara, krajtí tuk nebo výtažky z chráněného chrpovníku lopuchového.

V 15 případech byly části chráněných rostlin a živočichů součástí tekutin v skleněných lahvích, v plastových dózách nebo ve formě kostek. Všechny záchyty byly předány k odborné expertíze České inspekci životního prostředí, která následně potvrdí, zda došlo k porušení úmluvy CITES. Mimo produktů tradiční čínské medicíny byli nalezeni sušení mořští koníci a špičák z tygra.

„V jednom případě byla věc předána Policii ČR s návrhem na sdělení obvinění pro podezření ze spáchání trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a neoprávněné zacházení s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami,“ uvedla mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.


innogy: Pozor na falešné plynaře. Častým terčem jsou především senioři

8. února 2018 ve 14:41

V průběhu ledna letošního roku byli na několika místech v České republice zaznamenáni podvodníci, kteří se vydávají za pracovníky innogy. Zaměřují se zejména na starší občany a pod záminkou kontroly plynoměru či plynového kotle se snaží dostat do bytu. Ve spolupráci s Policií České republiky bylo...

Další články
Nahoru