dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C

Tygří drápy, kobra, přístroj na hledání zlata. Česká inspekce životního prostředí otevře dveře

Velké obojživelné brodivé auto určené k zásahu při povodních. Přístroj, co umí „najít“ zlato. Vůz, který dokáže změřit znečištění ve vzduchu, a navíc vlk, mořská želva, kobra, tygr a jeho drápy i zuby. To je jen část z toho, co uvidíte ve čtvrtek 23. června na Dni otevřených dveří České inspekce životního prostředí (ČIŽP) ve Vysočanech.

Akce se koná u příležitosti 25 let od vzniku této instituce a představí atraktivní přístroje, které inspektoři ČIŽP využívají ke své práci. K vidění budou také působivé exempláře zvířat z české i světové přírody chráněné úmluvou CITES a kuriózní předměty a výrobky z ohrožených druhů živočichů zabavené pašerákům.

„Všichni budou mít ojedinělou možnost prohlédnout si například naši laboratoř na měření zápachu a ověřit si, jak bystrý mají čich. Ukážeme také vůz, se kterým jezdíme kontrolovat, jaké látky vypouštějí továrny do ovzduší. Všechny přístroje, s nimiž pracujeme, si návštěvníci mohou sami vyzkoušet. Děti určitě zaujme, že na vlastní oči uvidí kůrovce, jak žere strom. Zjistí, jaká je na dotyk srst vlka a mohou si také zkusit správně vytřídit odpad. Cestovatelé se zase dozvědí, jaké rostliny nebo živočichy si nesmí přivézt z dovolené, protože by se mohli dostat do konfliktu se zákonem,“ zve na akci Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Den otevřených dveří se koná v budově ředitelství České inspekce životního prostředí, Na Břehu 267/1a ve Vysočanech v blízkosti parku Podvinní. Prohlídky začínají vždy v 15, 16 a 17 hodin.

Spojení MHD: tramvaj č. 16, zastávky Nádraží Vysočany nebo Polikninika Vysočany a poté 5 minut chůze. Metro – zastávka Vysočanská, východ směr ulice Sokolovská a poté 5 minut chůze.


Další krátké zprávy
Nahoru