dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Tygr v tísni: Na Štvanici porostou housle
Ostrovní scéna VILA Štvanice. Foto: archiv

Tygr v tísni: Na Štvanici porostou housle

Ve VILE Štvanice se chystá další premiéra. Soubor Tygr v tísni připravuje dobrodružnou hudební inscenaci z poezie pro děti s názvem Ostrov, kde rostou housle. Premiéra se uskuteční 6. listopadu ve V Štvanice.

V repertoáru VILY Štvanice dosud chyběl titul věnovaný nejmenšímu divákovi, ale to se od listopadu změní. Inscenace Ostrov, kde rostou housle bude pro děti od šesti let a nejen pro ně. Autorská inscenace s hudbou a písněmi Marka Doubravy a hravou scénografií potěší diváka každého věku.

„Inscenace vychází z antologie světové poezie pro děti Ostrov, kde rostou housle a dalších básní z českých poetických vod. Scénář vznikal kolektivně. Každý přispěl oblíbenou básní, zážitkem z dětství, vzpomínkou na vlastní dětské hry a úniky z reality a tak vznikl příběh o dobrodružném putování dvou sourozenců, kteří se ale ve skutečnosti ocitli jen na chvíli doma sami,“ popisuje vznik této inscenace dramaturgyně Marie Nováková.

„Každé dítě umí najít velké dobrodružství ve zdánlivě obyčejném světě a každý dospělý touží nakouknout dítěti do hlavy a zjistit, co se v ní vlastně odehrává,“ dodává režisér Ivo Kristián Kubák.

Tvůrci inscenace pracují s živou hudbou, zpěvem, voicebandem, zvuky, ruchy a objektovým divadlem. Obyčejné předměty se v opuštěném bytě stávají aktéry dobrodružství. Lahev šampaňského může být velrybou, prachovka papouškem a peřina sněhovou vánicí. Básně Jiřího Dědečka, Christiana Morgensterna, Jamese Krüsse, Aloise Mikulky a dalších otevírají divákům nové, fantazijní světy.

Co se stane, když maminka odejde do kina a děti zůstanou samy doma s kocourem, který miluje hudbu, se dozvíte na premiéře 6. listopadu ve VILE Štvanice a další repríza se bude konat 14. listopadu v rámci festivalu VILOmeniny tamtéž.

OSTROV, KDE ROSTOU HOUSLE
Dobrodružná hudební inscenace z poezie pro děti
Hrají: K. Císařová, B. Purmová, M. Bohadlo, M. Nechvátal / K. Polanský
Režie a dramaturgie: Ivo Kristián Kubák a Marie Nováková
Hudba: Marek Doubrava
Scénografie: Mikoláš Zika a Natálie Rajnišová

Premiéra: 6. listopadu od 20 hodin ve VILE Štvanice


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

Včera v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru