Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / ZdravíZdraví

Týdne zodpovědného hraní se zaměří na osvětu, prevenci a možnosti léčby

6. 11. 2023 - 12. 11. 2023
Projekt Zodpovědné hraní od 6. do 12. listopadu pořádá již třetí ročník Týdne zodpovědného hraní, který si klade za cíl informovat co největší množství lidí o tom, jak udržet hraní pod kontrolou. Na programu se již tradičně podílí partneři projektu, adiktologická centra a odborníci. Prostřednictvím osvětové kampaně, webinářů i osobních setkání se společně postarají o to, aby širokou veřejnost inspirovali k zodpovědnějšímu přístupu v hazardu a nasměrovali je, kde hledat pomoc. 

Týden zodpovědného hraní je každoročním vyvrcholením a zintenzivnění edukativní části projektu, který spadá pod Institut pro regulaci hazardních her. Ve spolupráci s terapeutickými centry je připraven program pro hráče, hráčky a jejich blízké. Jedním z letošních témat bude i život s rizikovými hráči a možnosti léčby.

Součástí programu budou mimo jiné dny otevřených dveří terapeutických center, besedy, webináře, ale i přednáška Sám sobě koučem, na které vystoupí uznávaní odborníci Marian Jelínek a Vít Schlesinger. Ti na přednášce v Praze představí praktické tipy na to, jak být vnitřně spokojení, pracovat s emocemi, ale i strachem.

„První dva ročníky nám ukázaly, jak důležité je mít možnost předat informace o zodpovědném hraní široké veřejnosti. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit, že víte, kam se může třeba váš kamarád obrátit o pomoc. Nebo, že ho můžete nasměrovat k nastavení limitů. Víme, že právě tyhle věci jsou pro prevenci rizikového hraní důležité,“ říká manažerka projektu Zodpovědné hraní Petra Šebo. „Cílem už třetího Týdne zodpovědného hraní je posunout tuto hranici ještě dál. Letos se budeme věnovat tématu jak na život s rizikovým hráčem, ale třeba i tomu, jak být koučem sám sobě a pracovat se svými emocemi. Chceme ukázat, že svůj život si můžete řídit, a že existuje spousta záchranných brzd, za které můžete zatáhnout. Všechny je najdete u nás na webu,“ dodává.

Možnosti otevírá široká síť partnerů
Listopadové akce se už tradičně zúčastní řada partnerů projektu Zodpovědné hraní včetně adiktologických center, která budou pořádat aktivity ve svých regionech. Zapojí se například Společnost Podané ruce, která připravila sérii podcastů, ale také Prevent 99, Portimo, Modrý kříž, Sananim, Poradna pro nelátkové závislosti Kraje Vysočina, Laxus, Renadi a další. Během celého týdne bude zároveň na čísle +420 777 477 877 k dispozici nonstop Linka pomoci projektu Naberte kurz, kterou celoročně provozuje Společnost Podané ruce za finanční podpory projektu Zodpovědné hraní.

Týden zodpovědného hraní pak v neposlední řadě zacílí na hráče a jejich blízké mediální kampaní. Osvětu v ní bude šířit v úzké spolupráci s hlavními partnery projektu, kterými jsou provozovatelé Fortuna, Chance, Sazka a Tipsport. Po celý týden poběží informační a edukativní kampaň na České televizi, Nově, Primě a sportovních kanálech, ale i napříč dalšími online a tištěnými médii a sociálními sítěmi.

Bližší informace a detailní program Týdne zodpovědného hraní najdete na https://www.zodpovednehrani.cz/.


Autor: Cen

Hlavní město podpoří osvětovou akci s názvem Praha za zdravá prsa

Včera ve 12:04

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila dotaci pro společnost Event media ve výši 220 000 korun. Tyto finance budou sloužit pro zajištění edukace veřejnosti s ohledem na samovyšetření prsu a osvětu nádorových onemocnění s názvem „Praha za zdravá...

Zdarma: Testování veřejnosti na HIV

19. července 2024 v 07:03

V úterý 23. července od 16 do 20 hodin můžete navštívit červenou mobilní ambulanci na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2. Rozkoš bez rizika zde provádí anonymně a do 15 minut test na HIV zdarma.

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Další články
Nahoru