dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražský život

Týden France nabídne trh, pétanque, komedie i přímý přenos zahajovacího zápasu EURO 2016

Týden France 2016 se koná ve dnech 8. – 16. června. Po dvou předchozích úspěšných ročnících se Týden France stal trvalou součástí francouzsko-českých vztahů. Pro veřejnost je připravena řada akcí. Výjimečně budou 12. června otevřeny prostory Buquoyského paláce s francouzským trhem v jeho zahradě.

Desátého června se veřejnosti otevřenou dveře Francouzského institutu v Praze, kde bude možnost shlédnout úvodní fotbalový zápas Eura 2016.

Na programu jsou i hudební vystoupení, pétanque a barbecue na dvoraně, francouzské komedie v kině, animace pro děti v mediatéce, trhy nebo karaoke. Francouzský institut, Štěpánská 644/35, Praha 1 – Nové Město.

V neděli 12. června své brány otevře barokní Buquoyský palác, který je sídlem francouzského velvyslanectví již od roku 1919. Na zahradě paláce na vás čekají francouzské trhy plné sýrů, vína a jiných dobrot. 10 až 16 hodin Buquoyský palác, 10 až 20 hodin Francouzské trhy v zahradě. Francouzské velvyslanectví, Buquoyský palác, Velkopřevorské náměstí 486/2, Praha 1 – Malá Strana.

Testovací jízdy sdílených dopravních prostředků

V úterý 14. června, ve středu 15. června a ve čtvrtek 16. června si můžete vyzkoušet volné půjčování a používání kol a podpořit tak udržitelný rozvoj města Prahy. „Vélib“ je francouzský výraz pro sdílení kol, vzniklý spojením slov vélo (kolo) a liberté (volnost). Pod názvem Vélib už téměř deset let v Paříži funguje systém sdílení kol. Mariánské náměstí

Noc filosofie poprvé

Ve čtvrtek 16. června se od 19 hodin do Prahy sjede 59 filozofů z Belgie, Francie, Maďarska, Itálie, České republiky, Polska a Slovenska, a širokému publiku budou nabídnuty přednášky, mini-konference, debaty, agory, četby, umělecká vystoupení, filmové projekce, koncerty a výstavy, to vše na téma „Obrazy, věda a politika“. Veletržní palác, Dukelských hrdinů 530/47, Praha – Holešovice; Filosofická fakulta UK, náměstí Jana Palacha 1/2, Praha – Josefov.

Letošní ročník se ponese v ekonomickém duchu, protože Francouzsko-česká obchodní komora slaví 20. výročí svého vzniku.

Francouzsko-české ekonomické fórum vyhodnotí dosavadních 20 let ekonomických vztahů a představí perspektivy další možné francouzsko-české spolupráce, zejména pak v oblasti inovací a výzkumu a vývoje.

V době, kdy Francie předsedá klimatické konferenci COP21, chce být Týden France také zeleným týdnem, a proto se uskuteční konference zasvěcená smart cities (inteligentním městům), v rámci které budou mít zástupci místních samospráv a francouzských a českých podniků příležitost vyměnit si zkušenosti ohledně klimatických změn a hledání řešení.

Třetí ročník francouzského týdne v Praze Týden France 2016 se i letos koná pod záštitou francouzského velvyslance v České republice pana Jean-Pierra Asvazadouriana. Veolia je jedním z hlavních partnerů akce.

Program Týdne France 2016 najdete ZDE.


Další články
Nahoru