dnes
Sobota - skorojasno
6°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
11°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Týden vědy a techniky letos na téma Století české vědy
Foto: tydenvedy.cz (3x)

Týden vědy a techniky letos na téma Století české vědy

V pořadí již 18. ročník největšího vědeckého festivalu, který pořádá Akademie věd České republiky, se po celé České republice koná od 5. do 11. listopadu. Nabídne návštěvníkům bohatý program – přednášky, prohlídky laboratoří pracovišť Akademie věd ČR, filmová promítání, divadelní představení, výstavy, science show a mnoho dalšího. Na všechny festivalové akce je vstup zdarma.

Kompletní program pro celou republiku a registrace na jednotlivé akce najdete na stránce www.tydenvedy.cz.
Letošním tématem festivalu je období 1918–2018: Století české vědy. Spolu s vědci tak budete objevovat, jak věda vypadala před sto lety při vzniku Československé republiky a jak se vědní obory od té doby vyvinuly.

tyden-vedy-a-techniky-1-2018 Návštěvníky jistě potěší pro festival exkluzivně připravená úniková hra s příznačným názvem Osudové osmičky. Její účastníci budou muset za pomoci svých znalostí, logiky a důvtipu překonat překážky a vysvobodit se z uzavřeného prostoru. Navíc si prostřednictvím této hry připomenou významné události od vzniku Československé republiky, přes mnichovskou dohodu, listopadovou revoluci až ke vzniku České republiky.

Těšit se můžete i na představení Dejvického divadla „CO.MEDIA / Intermediální integrál Martina Myšičky“, který si na své představení zve hosty, s nimiž probírá obory, jimiž se zabývají.

tyden-vedy-a-techniky-2-2018 Během Týdne vědy a techniky AV ČR se uskuteční diskuse ke hře „Elegance molekuly“ mapující výzkum významného českého chemika Antonína Holého. Na představení se můžete těšit v pondělí 5. listopadu od 19 hodin v Městské knihovně v Praze v malém sále. Hostem pořadu bude mimo jiné scenárista hry Petr Zelenka.

Na některé z programů je potřeba se registrovat kvůli omezené kapacitě. Veškeré informace naleznete na tomto webu. Kompletní program Týdne vědy a techniky AV ČR spolu s registrací najdete v sekci Program.


Další články
Nahoru