Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Seniorská Praha

Týden péče o oči pro seniory Prahy 13

Praha 13 a Středisko sociálních služeb Prahy 13 spolu s lékaři Oční kliniky JL ve Stodůlkách připravili pro kluby seniorů Prahy 13 sérii přednášek o nejčastějších očních onemocnění, včetně možností prevence a léčby. Cyklus pěti přednášek renomovaných odborníků je doplněn diagnostikou a měřením přímo na místě. Týden péče o oči v Lukáši zahájil starosta David Vodrážka spolu s ředitelem Jiřím Maškem a MUDr. Markétou Hellerovou, ředitelkou Innova Healthcare.

„Péče o zrak je velmi důležitá, proto jsme pro naše seniorské kluby připravili cyklus přednášek o nejčastějších očních onemocněních. Účastníci se od zkušených lékařů dozví vše, co je bude zajímat, a navíc si přímo zde mohou nechat oči zkontrolovat a proměřit. Pokud bude třeba, mohou se také rovnou objednat na další léčbu ve specializované klinice v naší městské části“, řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Přednášky jsou zaměřeny na nejčastější oční onemocnění a samozřejmě nebudou chybět ani informace o důležité prevenci péče o zrak. V péči o oči kolují také různé mýty, které v rámci diskusí jistě vyjasníme. Celý týden jsou zde k dispozici zdravotní diagnostické přístroje pro vyšetření očí, zaměřené na nejčastější problémy seniorů, jako je například šedý zákal, astigmatismus, korekce dioptrií nebo suché oko,“ upřesnila MUDr Markéta Hellerová.

„Semináře se konají ve Středisku sociálních služeb Prahy 13 v malé a velké klubovně v přízemí nové přístavby, kde se kluby pro seniory pravidelně scházejí.  Nemusí tak složitě hledat specialistu, vše mají k dispozici v prostorách, které dobře znají.  Od pondělí do pátku vždy ve 14 hodin začne přednáška a následně si zájemci mohou nechat oči přeměřit. Přednáška a provedení základního orientačního vyšetření, je pro členy klubů zdarma, “ doplnil ředitel Střediska sociálních služeb Jiří Mašek.

V Praze 13 působí 13 klubů pro seniory, které svým členům přinášejí nejrůznější možnosti, jak aktivně trávit volný čas.  Aktuálně sdružují tři sta členů a stále jsou otevřeny novým zájemcům.


Autor: Cen

Setkání s kulturou: Pocta Jaroslavu Seifertovi

9. dubna 2024 ve 12:14

Akce pro seniory Prahy 1 se koná ve středu 10. dubna.

Senior akademie Prahy 9 v dubnu

9. dubna 2024 v 11:57

V Praze 9 probíhá Senior akademie, cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování dříve narozených, kteří patří ke zranitelnější části společnosti.

Praha 15: Jak na dokumenty II

5. dubna 2024 v 10:40

Radnice Prahy 15 pořádá další cyklus přednášek, které zodpoví otázky týkající se dokumentů a jejich digitální podoby.

Hodinový ajťák pro seniory Prahy 13

29. března 2024 v 06:24

Senioři Prahy 13 mají opět možnost využít Hodinového ajťáka.

Praha 2 pomáhá seniorům vyřídit příspěvky na bydlení a energie

26. března 2024 v 16:57

Vyplňování formulářů, dokládání příloh a čekání ve frontách může být pro mnoho seniorů velkou překážkou při žádání o podporu na bydlení. Humanitní odbor radnice Prahy 2 jim proto nabízí pomocnou ruku s vyplňováním těchto žádostí, doložením potřebných příloh a doručením na příslušný...

Praha 6: Hledají se historické fotografie

19. března 2024 v 07:48

V rámci připravované rekonstrukce Domova pro seniory Elišky Purkyňové v Praze 6 se vedení domova obrací na veřejnost s prosbou o staré fotografie interiéru objektu v Šolínově ulici.

Přednáška pro seniory, jak se chránit před „šmejdy“

18. března 2024 v 10:03

Policie ČR ve spolupráci s MČ Praha 4 nabízí seniorům z čtvrté městské části nad 63 let možnost zúčastnit se přednášky Bezpečnost a ochrana před „šmejdy“, a to v úterý 9. dubna od 14 hodin v Nuselské radnici. Dozvíte se, na co si dát pozor na internetu, při práci s internetovým bankovnictvím, jak...

Plavenky v Praze 4 se změnou

11. března 2024 ve 21:47

Od pondělí 18. března bude spuštěna distribuce plavenek pro seniory nad 63 let a držitele ZTP průkazu s trvalým bydlištěm v Paze 4. Informoval o tom měsíčník čtvrté městké části Tučnák.

Přednáška: Jak na dokumenty v digitální podobě

10. března 2024 v 09:26

Radnice Prahy 15 pořádá cyklus přednášek, které zodpoví otázky, týkající se dokumentů a jejich digitální podoby. Druhá z přednášek se koná ve čtvrtek 14. března.

Praha 1: Jak se dříve cestovalo

10. března 2024 v 08:04

Kurýři, laufři, pošta a poštovní dostavníky – přednáška v klubu seniorů Tomáš se koná ve čtvrtek 14. března od 14 hodin.

Virtuální klub seniorů má tisíc členů

29. února 2024 v 10:08

Virtuální klub Prahy 13 je otevřen všem seniorům, kteří mají zájem o aktuální informace, volnočasové aktivity a dění ve třinácté městské části. Vedle klasických klubů pro seniory, které se pravidelně scházejí v Lukáši, je to další možnost, jak se zapojit do seniorských...

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

25. února 2024 ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Další články
Nahoru