dnes
Úterý - jasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Dětská Praha

Týden lesů v Praze: Oslaví les i dřevo jako obnovitelnou surovinu

Ve druhém květnovém týdnu, který se již od roku 2008 po celém Česku slaví jako Týden lesů, pořádá příspěvková organizace Lesy hl. m. Prahy pro žáky pražských škol jubilejní, desátý ročník tradiční lesnické akce Do lesa s lesníkem. Během Týdne lesů mají lidé příležitost navštívit les spolu s lesníky a lépe tak porozumět jejich práci a zákonitostem hospodaření v lesním ekosystému. 

Lesníci se s žáky pražských škol vypraví do Kunratického lesa, Klánovického lesa a nakonec do Chuchelského háje. Každý den od středy 10. května do pátku 12. května s sebou lesníci do lesa vezmou takřka 200 dětí.

V sobotu 13. května se program koná také pro veřejnost v zookoutku Malá Chuchle.

Program pro školy začne za zvuků slavnostních lesnických fanfár ve středu 10. května v Kunratickém lese v okolí velkého altánu, ve čtvrtek se přesune na kraj Klánovického lesa a v pátek program zakončí v Chuchelském háji poblíž tamního zookoutku. Program pro školy je nutné se objednat, na sobotní program do zookoutku v Malé Chuchli je vstup volný a neomezený.  

Přímo v terénu se účastníci programu dozví vše o zodpovědné lesnické práci a sami si úlohu lesníka na chvíli vyzkouší. Jednotlivá stanoviště děti provedou všemi hlavními činnostmi, kterých se lesník při péči o les musí co nejlépe zhostit, a to od samotného počátku – od sazenic, z nichž má budoucí les teprve vyrůst.

Děti si zkusí takový les založit, budou pomáhat s jeho výchovou, naučí se, jak stromy správně přeměřit a jak mladý porost chránit před škůdci a nepřáteli. Prohlédnou si lesnickou techniku, jako jsou vyvážecí soupravy nebo traktory, které lesníkům usnadňují náročnou fyzickou práci, a setkají se také s jejich koňským pomocníkem, jehož nenahraditelných služeb lesníci využívají ke svážení lesa hlavně v obtížném terénu.

A protože motto letošního Týdne lesů zní Dřevo je cesta, zaměří se také na tento vynikající materiál, který stromy lidem dávají.


Zítra: Den země na Třináctce

Včera ve 20:38

V Centrálním parku na hrázi Stodůleckého rybníka se zítra, 23. dubna, koná od 10 do 14 hodin Den země na Třináctce.

Praha 2: Titul Ekoškola obhájila mateřská škola Na Děkance

Včera v 08:00

MŠ Na Děkance se opětovně podařilo obhájit mezinárodní titul Ekoškola. Titul Ekoškola symbolizuje mezinárodní zelená vlajka, logo a certifikát.

Kam s dětmi, aby se v Praze nenudily

20. dubna 2019 v 07:30

Prague City Tourism vydává novou mapu Praha: děti, která je určena všem rodičům a prarodičům, kteří hledají tipy a doporučení kam v Praze vyrazit s dětmi. V mapě najdou desítky míst, kde se děti budou bavit a případně se i něco nového naučí. 

Praha 6 zve na Putování za velikonočním vajíčkem

11. dubna 2019 ve 12:55

Tradiční rodinná akce v příjemném prostředí Hanspaulky tuto sobotu 13. dubna od 9 hodin.

Praha 2: Mega Street Basketbal zdarma

11. dubna 2019 v 06:59

Dnes odstartuje v parku na Folimance série tréninků „Mega Street Basketbal“. Basketbalová série je určena pro děti od 8 do 18 let ze sociálně slabších rodin. Organizují ji USK Praha, Městská policie Praha 2 a nezisková organizace Klub Beztíže.

Ragbyového turnaje dětí a mládeže se na Smíchově zúčastnila stovka týmů z devíti zemí

10. dubna 2019 v 11:46

V sobotu 6. dubna se v areálu Rugby Club Tatra Smíchov konal již tradiční jarní turnaj Prague Youth Rugby Festival. Šestého ročníku tohoto ragbyového svátku dětí a mládeže se zúčastnilo na sto týmů z devíti zemí a to včetně zástupců z České republiky.

Praha 15: Vystoupení dětí podpoří nákup altánu

9. dubna 2019 v 19:45

ZŠ Křimická a Klub rodičů při ZŠ Křimická pořádají 16. dubna od 16 hodin v malé tělocvičně Jarní benefiční koncert, jehož výtěžek bude použit jako příspěvek pro ZŠ Křimická na pořízení altánu na školní zahradu.

Webová aplikace v Praze 5 umožňuje snadný zápis do mateřských škol

9. dubna 2019 v 06:47

Pátá městská část umožnila rodičům přihlásit děti do školek radnicí zřizovaných pomocí webové aplikace. Ta umožní jednoduše zjistit informace o školce a termíny dnů otevřených dveří a transparentní, efektivnější a rychlejší proces přijímacího řízení...

Poběžte pro miminka do dlaně

5. dubna 2019 v 09:44

První květnovou neděli, kdy se celosvětově slaví Den rodičů předčasně narozených dětí, se koná charitativní běh v Oboře Hvězda.

Praha 5: Na dvou hřištích jsou včely

2. dubna 2019 v 15:32

Z bezpečnostních důvodů bude zítra, 3. dubna, uzavřeno pro vstup celé dětské hřišti Okrouhlík a také dětské hřiště v parku Klamovka.

Praha 15: Velikonoční jarmark v mateřské škole

2. dubna 2019 v 07:36

MŠ Trhanovské náměstí zve na Velikonoční jarmark ve středu 3. dubna od 15 do 17 hodin. Výtěžek z prodeje jarních a velikonočních věcí bude věnován organizaci Mary´s meals.

Praha 6: Rodiče mohou děti do školek přihlásit elektronicky

1. dubna 2019 v 15:44

Přihlašování dětí do školek je stále relativně složitý proces, který stojí zejména rodiče mnoho času. Zdlouhavé správní řízení navíc často končí neúspěšně, nebo se rodiče o přijetí dítěte dozví prakticky až na konci léta. Městská část Praha 6 se proto rozhodla pro rodiče připravit rezervační...

Pohádkový les pro děti v Čakovicích

1. dubna 2019 ve 13:03

V neděli 7. dubna od 13:00 do 17:00 hodin v zámeckém parku v Cukrovarské ulici.

Další články
Nahoru