dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
16°C
Dětská Praha

Týden lesů v Praze: Oslaví les i dřevo jako obnovitelnou surovinu

Ve druhém květnovém týdnu, který se již od roku 2008 po celém Česku slaví jako Týden lesů, pořádá příspěvková organizace Lesy hl. m. Prahy pro žáky pražských škol jubilejní, desátý ročník tradiční lesnické akce Do lesa s lesníkem. Během Týdne lesů mají lidé příležitost navštívit les spolu s lesníky a lépe tak porozumět jejich práci a zákonitostem hospodaření v lesním ekosystému. 

Lesníci se s žáky pražských škol vypraví do Kunratického lesa, Klánovického lesa a nakonec do Chuchelského háje. Každý den od středy 10. května do pátku 12. května s sebou lesníci do lesa vezmou takřka 200 dětí.

V sobotu 13. května se program koná také pro veřejnost v zookoutku Malá Chuchle.

Program pro školy začne za zvuků slavnostních lesnických fanfár ve středu 10. května v Kunratickém lese v okolí velkého altánu, ve čtvrtek se přesune na kraj Klánovického lesa a v pátek program zakončí v Chuchelském háji poblíž tamního zookoutku. Program pro školy je nutné se objednat, na sobotní program do zookoutku v Malé Chuchli je vstup volný a neomezený.  

Přímo v terénu se účastníci programu dozví vše o zodpovědné lesnické práci a sami si úlohu lesníka na chvíli vyzkouší. Jednotlivá stanoviště děti provedou všemi hlavními činnostmi, kterých se lesník při péči o les musí co nejlépe zhostit, a to od samotného počátku – od sazenic, z nichž má budoucí les teprve vyrůst.

Děti si zkusí takový les založit, budou pomáhat s jeho výchovou, naučí se, jak stromy správně přeměřit a jak mladý porost chránit před škůdci a nepřáteli. Prohlédnou si lesnickou techniku, jako jsou vyvážecí soupravy nebo traktory, které lesníkům usnadňují náročnou fyzickou práci, a setkají se také s jejich koňským pomocníkem, jehož nenahraditelných služeb lesníci využívají ke svážení lesa hlavně v obtížném terénu.

A protože motto letošního Týdne lesů zní Dřevo je cesta, zaměří se také na tento vynikající materiál, který stromy lidem dávají.


Výstava: Broučci architekta Zdeňka Podhůrského

Včera v 08:43

Od 23. října do 3. března 2019 bude v prostorách Ctěnického zámku pro vás a vaše nejmenší k vidění výstava Broučci architekta Zdeňka Podhůrského.

KUKherna v KC Zahrada

Včera v 07:50

Od 10. do 11. listopadu proběhne v KC Zahrada KUKherna, zaměřená na rodiny s dětmi od deseti měsíců do tří let. Batolata se budou moci během dvou dní vyřádit v obřím bludišti, objeví nové bunkry, haptický chodníček a koberec mikrokosmos, nebudou chybět hravé tabule, papírový ateliér, hrad kruháč a...

Rodinný veletrh smysluplných hraček v Praze

21. října 2018 v 17:11

O víkendu 3. a 4. listopadu se v FZŠ a MŠ Barrandov bude konat již 8. ročník inspirativního veletrhu. Nabídne 70 vystavovatelů nejrozmanitějších kvalitních hraček. Děti si budou moci hrát, stavět a tvořit ve více než 45 dílničkách, vše si můžete osobně prohlédnout a vidět, co...

Lampionový průvod s divadélkem a opékáním

19. října 2018 v 08:14

Přijďte 11. listopadu na Poštovku strávit s dětmi příjemné odpoledne. Rodinné centrum Kamarád Chameleon zve rodiče s dětmi na lampionový průvod s divadélkem a opékáním. Akce se koná za podpory městské části Praha 5.

Žižkovská drakiáda na Parukářce

17. října 2018 v 08:02

V sobotu 20. října akce pro celou rodinu. Její součástí budou dílny na výrobu draků, pouštění draků, malování na obličej, skákací hrad.

Dnes se bude křtít: Knihu H2O a poklad šíleného oka představí její autoři

17. října 2018 v 07:46

V Pasáži Florentinum v Praze 1 se dnes v 17 hodin sejdou příznivci dětské literatury s autory knihy H2O a poklad šíleného oka.

Praha 3 zve děti do Dinoparku

15. října 2018 v 17:56

V pátek 19. října je připraven výlet pro děti od 5 let do Dinoparku Harfa.

Praha 9: Strašidla haló ven aneb Střížkovský orloj

15. října 2018 ve 14:51

Apoštolové střížkovští zvou pod nově postavený střížkovský orloj v sobotu 20. října od 16 hodin.

Drakiáda v parku

15. října 2018 ve 14:39

V neděli 21. října v 16 až 18 hodin si s sebou vezměte draka- velkého, malého, barevného, zakoupeného či vyrobeného.

Rokle plné pohádek

15. října 2018 ve 12:37

Rokle plné pohádek, akce pro rodiny s dětmi se koná v sobotu 3. listopadu na Sofijském náměstí a v Modřanské rokli.

Mistrovství Prahy 11 v koloběžkování

13. října 2018 v 07:54

Milovníci koloběžek se mohou těšit na Mistrovství Prahy 11 v koloběžkování 2018, která se koná 14. října od 14 hodin v Parku u Chodovské tvrze.

Další články
Nahoru