dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Dětská Praha

Týden lesů v Praze: Oslaví les i dřevo jako obnovitelnou surovinu

Ve druhém květnovém týdnu, který se již od roku 2008 po celém Česku slaví jako Týden lesů, pořádá příspěvková organizace Lesy hl. m. Prahy pro žáky pražských škol jubilejní, desátý ročník tradiční lesnické akce Do lesa s lesníkem. Během Týdne lesů mají lidé příležitost navštívit les spolu s lesníky a lépe tak porozumět jejich práci a zákonitostem hospodaření v lesním ekosystému. 

Lesníci se s žáky pražských škol vypraví do Kunratického lesa, Klánovického lesa a nakonec do Chuchelského háje. Každý den od středy 10. května do pátku 12. května s sebou lesníci do lesa vezmou takřka 200 dětí.

V sobotu 13. května se program koná také pro veřejnost v zookoutku Malá Chuchle.

Program pro školy začne za zvuků slavnostních lesnických fanfár ve středu 10. května v Kunratickém lese v okolí velkého altánu, ve čtvrtek se přesune na kraj Klánovického lesa a v pátek program zakončí v Chuchelském háji poblíž tamního zookoutku. Program pro školy je nutné se objednat, na sobotní program do zookoutku v Malé Chuchli je vstup volný a neomezený.  

Přímo v terénu se účastníci programu dozví vše o zodpovědné lesnické práci a sami si úlohu lesníka na chvíli vyzkouší. Jednotlivá stanoviště děti provedou všemi hlavními činnostmi, kterých se lesník při péči o les musí co nejlépe zhostit, a to od samotného počátku – od sazenic, z nichž má budoucí les teprve vyrůst.

Děti si zkusí takový les založit, budou pomáhat s jeho výchovou, naučí se, jak stromy správně přeměřit a jak mladý porost chránit před škůdci a nepřáteli. Prohlédnou si lesnickou techniku, jako jsou vyvážecí soupravy nebo traktory, které lesníkům usnadňují náročnou fyzickou práci, a setkají se také s jejich koňským pomocníkem, jehož nenahraditelných služeb lesníci využívají ke svážení lesa hlavně v obtížném terénu.

A protože motto letošního Týdne lesů zní Dřevo je cesta, zaměří se také na tento vynikající materiál, který stromy lidem dávají.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Další články
Nahoru