dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
0°C
pozítří
Úterý - jasno
0°C
Dětská Praha

Týden lesů v Praze: Oslaví les i dřevo jako obnovitelnou surovinu

Ve druhém květnovém týdnu, který se již od roku 2008 po celém Česku slaví jako Týden lesů, pořádá příspěvková organizace Lesy hl. m. Prahy pro žáky pražských škol jubilejní, desátý ročník tradiční lesnické akce Do lesa s lesníkem. Během Týdne lesů mají lidé příležitost navštívit les spolu s lesníky a lépe tak porozumět jejich práci a zákonitostem hospodaření v lesním ekosystému. 

Lesníci se s žáky pražských škol vypraví do Kunratického lesa, Klánovického lesa a nakonec do Chuchelského háje. Každý den od středy 10. května do pátku 12. května s sebou lesníci do lesa vezmou takřka 200 dětí.

V sobotu 13. května se program koná také pro veřejnost v zookoutku Malá Chuchle.

Program pro školy začne za zvuků slavnostních lesnických fanfár ve středu 10. května v Kunratickém lese v okolí velkého altánu, ve čtvrtek se přesune na kraj Klánovického lesa a v pátek program zakončí v Chuchelském háji poblíž tamního zookoutku. Program pro školy je nutné se objednat, na sobotní program do zookoutku v Malé Chuchli je vstup volný a neomezený.  

Přímo v terénu se účastníci programu dozví vše o zodpovědné lesnické práci a sami si úlohu lesníka na chvíli vyzkouší. Jednotlivá stanoviště děti provedou všemi hlavními činnostmi, kterých se lesník při péči o les musí co nejlépe zhostit, a to od samotného počátku – od sazenic, z nichž má budoucí les teprve vyrůst.

Děti si zkusí takový les založit, budou pomáhat s jeho výchovou, naučí se, jak stromy správně přeměřit a jak mladý porost chránit před škůdci a nepřáteli. Prohlédnou si lesnickou techniku, jako jsou vyvážecí soupravy nebo traktory, které lesníkům usnadňují náročnou fyzickou práci, a setkají se také s jejich koňským pomocníkem, jehož nenahraditelných služeb lesníci využívají ke svážení lesa hlavně v obtížném terénu.

A protože motto letošního Týdne lesů zní Dřevo je cesta, zaměří se také na tento vynikající materiál, který stromy lidem dávají.


Montessori výuka: Setkání s rodiči

18. ledna 2019 v 07:52

Lednové setkání s rodiči na téma Montessori výuky, které ZŠ Květnového vítězství pořádá ve spolupráci s MČ Praha 11, se koná v úterý 22. ledna od 18 hodin v budově K2, Schulhoffova 844.

Dětský karneval v Jinonicích

17. ledna 2019 ve 14:00

Sokol Jinonice pořádá v sobotu 19. ledna od 14 – 17 hodin dětský karneval.

Aspoň na víkend: Poznej život zvířat v zimě

16. ledna 2019 v 17:44

Zajímalo by vás, jak se živočichové ukládají k zimnímu spánku a na co všechno se při tom musí připravit? Vydejte se v sobotu 19. ledna do Nové budovy Národního muzea za zvířaty, která se musí část roku nebo dokonce celý život potýkat s mrazem a sněhem.   

Slavnostní otevření ledové plochy s Peppou a Tomíkem

16. ledna 2019 v 07:37

V sobotu 19. ledna ve 14 hodin bude v Europarku Praha otevřena ledová plocha. Na ledě i mimo něj se bude soutěžit o skvělé dárky, otevřen bude bezplatný fotokoutek s Peppou a Tomíkem.  

Nohy, nožky, nožičky: Odborná přednáška

16. ledna 2019 v 07:03

V rámci projektu Naše zdraví se koná v prostorách MK Rybička, v zasedací místnosti suchdolské radnice, v úterý 22. ledna od 9:30 hodin beseda s fyzioterapeutkou Bc. Barborou Pánkovou – Nohy, nožky, nožičky zaměřená na správný vývoj dětských nožiček a výběr...

S kočárky za poznáním do Kobyliské střelnice

11. ledna 2019 v 07:51

Osmička pro rodinu a radnice Prahy 8 zve na vycházku s kočárky. Sraz v pátek 18. ledna v 9:15 hod před KD Krakov – poznávací znamení jsou kočárky a děti.

Korec si nebere servítky: Zelený diktát jen ukazuje, že tam rozhodují lidé, kteří daným věcem vůbec nerozumí a často jsou pod vlivem lobbistů. Jsem přesvědčen o tom, že většina domácností se tohoto zvyku nevzdá!

20. prosince 2018 ve 22:15

Už za pár dnů začne platit další část evropské směrnice o energetické náročnosti budov, která nařizuje stavět všechny bytové domy a stavby větší než 350 metrů čtverečních „s téměř nulovou spotřebou energie“. Dosud se to týkalo jen budov s plochou nad 1500 metrů čtverečních. Toto nařízení, které...

Štědrý den v Gongu

11. prosince 2018 ve 13:18

Štědrodenní pohádku O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi připravilo Divadlo Gong na Štědrý den 24. prosince od 13:00 hodin. Co se stane, když zaspí psaníčkový andělíček, který nosí každé Vánoce dětská přání Ježíškovi?

Adventní tvořivá dílna na Hradčanech

11. prosince 2018 v 08:12

Přijďte si zítra, 12. prosince, vytvořit anděla či andílka technikou suchého plstění do knihovny na Hradčanech.

Kávička, jarmark a dílnička. Praha 5 zve na Mikulášské odpoledne

7. prosince 2018 v 19:00

V sobotu 8. prosince od 15:30 hodin se v Rodinném centru Kamarád Chameleon koná za podpory radnice páté městské části Mikulášské odpoledne.

Sobota: Mikulášská nejen pro kočku

4. prosince 2018 ve 20:17

Umisťovací výstava opuštěných koček, které se budou snažit získat si místo ve vašem srdci a misku s pelíškem u vás doma se koná 8. prosince.

Další články
Nahoru