dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Týden lesů 2015: Děti se budou učit v lese, kus lesa vyroste i v knihovně
Týden lesů 2015. Foto: lesy-praha.cz

Týden lesů 2015: Děti se budou učit v lese, kus lesa vyroste i v knihovně

Lesníci Lesů hl. m. Prahy se zapojí do každoročních celorepublikových květnových oslav Týdne lesů, který už od roku 2008 pravidelně využívají jako ideální příležitost, jak dětem a veřejnosti přiblížit zodpovědnou lesnickou práci při ochraně lesních ekosystémů.

Přímo v lesním terénu se 14. května s nikdy nekončící péčí o les seznámí žáci pražských základních škol. Na 15. května pro nejmladší žáky lesníci chystají ekovýchovný program v Městské knihovně v Praze.

Do několika desítek mateřských škol Lesy hl. m. Prahy už teď rozvážejí publikaci lesních pedagogů Dědeček lesník vypráví dětem, z níž učitelé svým malým posluchačům budou předčítat před spaním.

Žáci základních škol projdou ve čtvrtek 14. května pod korunami Kunratického lesa speciální lesní stezkou, která je po jednotlivých stanovištích provede celým dlouhým životem listnatých i jehličnatých obyvatel lesa. Dozví se, jak se les sází a podle jakých zásad se vychovává, jak se má správně měřit a také chránit před nebezpečnými škůdci a dalšími hrozbami. Leccos si budou moci sami vyzkoušet a třeba se nadchnout pro lesnickou profesi.

V pátek 15. května v Městské knihovně v Praze čeká bohatý program na ty nejmladší žáčky z prvních tříd, kteří pomalu pročítají svoje první „velké“ knihy. Se zasvěcenou průvodkyní se budou moci seznámit s dětským oddělením knihovny, kde se pro ně také chystá čtení z knížky Dědeček lesník vypráví dětem. Malým školákům ji představí sami její autoři – dlouholetý lesník a pedagog Václav Erich, učitelka z mateřské školy Jana Bezděková a ilustrátorka Hana Hradilová.

Patřičné lesní „kulisy“ pro čtení dodají také Lesy hl. m. Prahy. Kus lesa přivezou až do centra Prahy a mezi knihami vykouzlí lesní koutek. Les, který kdysi věnoval dřevo pro výrobu papíru, se tak symbolicky spojí s místem, kde jsou i díky jemu shromažďovány lidské myšlenky a příběhy.

 


Další články
Nahoru