Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Tvorbu nového strategického plánu Prahy 14 mohou ovlivnit občané na lokálních fórech
Letecký pohled na Černý Most. Foto: Karelj / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Tvorbu nového strategického plánu Prahy 14 mohou ovlivnit občané na lokálních fórech

Jelikož příští rok končí platnost stávajícího Strategického plánu rozvoje městské části Praha 14, radnice chystá nový. Záměrem je zapojit do tvorby i občany, k čemuž mají sloužit takzvaná lokální fóra, veřejná setkání obyvatel s politickými představiteli a odborníky z úřadu městské části. První se uskuteční v druhé polovině listopadu, další budou následovat. V měsíčníku Prahy 14 o tom informoval radní Jan Liška (STAN).

Od začátku letošního roku Praha 14 realizuje kvůli tvorbě strategického plánu projekt s názvem ‚Strategie udržitelného rozvoje 25+‘, který má za cíl definovat směr, jakým se bude městská část na východě metropole ubírat další desetiletí.

Součástí přípravy strategie je sběr a následné vyhodnocování velkého množství demografických a socioekonomických dat. Městská část se podle Lišky například zaměří na hodnocení stavu dopravní infrastruktury, občanské vybavenosti, stavu životního prostředí a také na hodnocení úrovně v oblasti vzdělávání a zdravotní péče.

„Bez poctivé přípravy, která zahrnuje i zmiňovaný sběr podnětů od občanů, by nikdy nemohl vzniknout dobrý a reálný plán. Naším cílem je dosáhnout co největší spokojenosti místních obyvatel. Proto je pro nás jejich zpětná vazba k uvedeným tématům zásadní,“ vysvětlil radní Liška.

Se sběrem podnětů od občanů začne radnice už ve středu 22. listopadu, kdy se od 17:30 hodin v tělocvičně MŠ Hostavice v ulici U Hostavického potoka uskuteční Lokální fórum Hostavice a Jahodnice. „Přijďte nám říct, jak chcete, aby se vaše čtvrť rozvíjela v nadcházejícím desetiletí,“ zve radnice.

Další setkání budou následovat, místa a termíny konání budou teprve stanoveny. „Postupně chceme ‚projet‘ celou Čtrnáctku – vedle již zmiňovaných Hostavic a Jahodnice navštívíme i Hloubětín s Lehovcem, Kyje, Hutě a Černý Most,“ dodal radní Liška.

Radnice spustila e-mail: strategie@praha14.cz, na který již nyní lze zasílat nápady a podněty, jak by měla městská část Praha 14 vypadat v nadcházejícím desetiletí.


Autor: red

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Praha 4 pokračuje v přípravě revitalizace pěší zóny na Pujmanové

26. listopadu 2023 ve 20:23

Podklady pro zpracování projektové dokumentace na revitalizaci pěší zóny Pujmanové jsou hotové. Praha 4 již dokument předala ke schválení Odboru investic hlavního města Prahy a nyní se čeká na schválení zastupitelstvem. Městská část o tom informovala na svém webu.

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Další články
Nahoru