Dnes Sobota - jasno 28°C
Zítra Neděle - jasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Tvorbu nového strategického plánu Prahy 14 mohou ovlivnit občané na lokálních fórech
Letecký pohled na Černý Most. Foto: Karelj / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Tvorbu nového strategického plánu Prahy 14 mohou ovlivnit občané na lokálních fórech

Jelikož příští rok končí platnost stávajícího Strategického plánu rozvoje městské části Praha 14, radnice chystá nový. Záměrem je zapojit do tvorby i občany, k čemuž mají sloužit takzvaná lokální fóra, veřejná setkání obyvatel s politickými představiteli a odborníky z úřadu městské části. První se uskuteční v druhé polovině listopadu, další budou následovat. V měsíčníku Prahy 14 o tom informoval radní Jan Liška (STAN).

Od začátku letošního roku Praha 14 realizuje kvůli tvorbě strategického plánu projekt s názvem ‚Strategie udržitelného rozvoje 25+‘, který má za cíl definovat směr, jakým se bude městská část na východě metropole ubírat další desetiletí.

Součástí přípravy strategie je sběr a následné vyhodnocování velkého množství demografických a socioekonomických dat. Městská část se podle Lišky například zaměří na hodnocení stavu dopravní infrastruktury, občanské vybavenosti, stavu životního prostředí a také na hodnocení úrovně v oblasti vzdělávání a zdravotní péče.

„Bez poctivé přípravy, která zahrnuje i zmiňovaný sběr podnětů od občanů, by nikdy nemohl vzniknout dobrý a reálný plán. Naším cílem je dosáhnout co největší spokojenosti místních obyvatel. Proto je pro nás jejich zpětná vazba k uvedeným tématům zásadní,“ vysvětlil radní Liška.

Se sběrem podnětů od občanů začne radnice už ve středu 22. listopadu, kdy se od 17:30 hodin v tělocvičně MŠ Hostavice v ulici U Hostavického potoka uskuteční Lokální fórum Hostavice a Jahodnice. „Přijďte nám říct, jak chcete, aby se vaše čtvrť rozvíjela v nadcházejícím desetiletí,“ zve radnice.

Další setkání budou následovat, místa a termíny konání budou teprve stanoveny. „Postupně chceme ‚projet‘ celou Čtrnáctku – vedle již zmiňovaných Hostavic a Jahodnice navštívíme i Hloubětín s Lehovcem, Kyje, Hutě a Černý Most,“ dodal radní Liška.

Radnice spustila e-mail: strategie@praha14.cz, na který již nyní lze zasílat nápady a podněty, jak by měla městská část Praha 14 vypadat v nadcházejícím desetiletí.


Autor: red

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

Včera v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

Včera v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

Včera v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Další články
Nahoru