dnes
Pondělí - zatazeno
15°C
zítra
Úterý - zatazeno
20°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Turistů v pražských hotelech ve třetím čtvrtletí opět přibylo
Luxusní pětihvězdičkový hotel Wilson ná Václavském náměstí. Foto: archiv

Turistů v pražských hotelech ve třetím čtvrtletí opět přibylo

Turistů ubytovaných v hotelech a dalších zařízeních v Praze ve 3. čtvrtletí letošního roku přibylo meziročně o 4,2 procenta na zhruba 2,25 milionu. Naprostou většinu tvořili cizinci. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Oproti loňsku se také prodloužila doba, kterou v Praze turisté strávili. Počet hostů i přenocování roste v Praze vytrvale již několik let.

Cizinců bylo ve 3. čtvrtletí mezi hosty ubytovacích zařízení v Praze 1,97 milionu, kdežto tuzemských turistů jen zhruba 276 000. Hostů z Česka ale výrazněji přibylo oproti loňsku, a to o 9,6 procenta. Hostů z ciziny přibylo jen o 3,5 procenta.

Letos ve 3. čtvrtletí také vzrostl počet přenocování hostů v pražských ubytovacích zařízeních. Zvýšil se oproti loňsku o 3,8 procenta na 5,42 milionu nocí. Výraznější nárůst přenocování byl u tuzemských turistů, a to o 9,9 procenta, zatímco u cizinců přibylo nocí strávených v Praze jen o 3,2 procenta.

Počet turistů i jejich přenocování v hotelech v Praze stoupá vytrvale při srovnání celoročních údajů již od roku 2010.

pocet-hostu-hotely-2017


Tesco a Draci Brno zvou na Sbírku potravin novým spotem

17. května 2019 v 17:31

V sobotu 18. května proběhne v České republice Sbírka potravin, při které mohou lidé darovat trvanlivé potraviny a drogerii na pomoc lidem v nouzi.

Anketa dobrovolní hasiči roku 2019 pokračuje

16. května 2019 v 15:18

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé republiky mohou přihlásit své zásahy a činnost do letošního 9. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku až do 10. července.

Další články
Nahoru