dnes
Sobota - jasno
12°C
zítra
Neděle - jasno
12°C
pozítří
Pondělí - polojasno
11°C
Turistů v pražských hotelech ve třetím čtvrtletí opět přibylo
Luxusní pětihvězdičkový hotel Wilson ná Václavském náměstí. Foto: archiv

Turistů v pražských hotelech ve třetím čtvrtletí opět přibylo

Turistů ubytovaných v hotelech a dalších zařízeních v Praze ve 3. čtvrtletí letošního roku přibylo meziročně o 4,2 procenta na zhruba 2,25 milionu. Naprostou většinu tvořili cizinci. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Oproti loňsku se také prodloužila doba, kterou v Praze turisté strávili. Počet hostů i přenocování roste v Praze vytrvale již několik let.

Cizinců bylo ve 3. čtvrtletí mezi hosty ubytovacích zařízení v Praze 1,97 milionu, kdežto tuzemských turistů jen zhruba 276 000. Hostů z Česka ale výrazněji přibylo oproti loňsku, a to o 9,6 procenta. Hostů z ciziny přibylo jen o 3,5 procenta.

Letos ve 3. čtvrtletí také vzrostl počet přenocování hostů v pražských ubytovacích zařízeních. Zvýšil se oproti loňsku o 3,8 procenta na 5,42 milionu nocí. Výraznější nárůst přenocování byl u tuzemských turistů, a to o 9,9 procenta, zatímco u cizinců přibylo nocí strávených v Praze jen o 3,2 procenta.

Počet turistů i jejich přenocování v hotelech v Praze stoupá vytrvale při srovnání celoročních údajů již od roku 2010.

pocet-hostu-hotely-2017


innogy spustila službu pro neslyšící, služba je vhodná i pro seniory

14. února 2019 ve 12:34

Energetická společnost innogy spustila ve spolupráci s firmami Transkript a TextCom novou službu pro zákazníky, kteří trpí poruchami sluchu. Služba nabízí přepis mluveného slova do textové formy v reálném čase.

Praha je ze všech světových měst osmá nejlepší v péči o životní úroveň

14. února 2019 v 08:51

Česká republika je z hlediska kvality pracovních podmínek a příležitostí pětadvacátou nejlepší zemí světa. Hlavní město Praha je pak osmým nejlepším městem na světě ve schopnosti udržování životní úrovně, která je dostatečně atraktivní pro přilákání a udržení talentovaných lidí na pracovním trhu....

Další články
Nahoru