dnes
Sobota - oblacno
0°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - polojasno
3°C
Turistů v pražských hotelech ve třetím čtvrtletí opět přibylo
Luxusní pětihvězdičkový hotel Wilson ná Václavském náměstí. Foto: archiv

Turistů v pražských hotelech ve třetím čtvrtletí opět přibylo

Turistů ubytovaných v hotelech a dalších zařízeních v Praze ve 3. čtvrtletí letošního roku přibylo meziročně o 4,2 procenta na zhruba 2,25 milionu. Naprostou většinu tvořili cizinci. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Oproti loňsku se také prodloužila doba, kterou v Praze turisté strávili. Počet hostů i přenocování roste v Praze vytrvale již několik let.

Cizinců bylo ve 3. čtvrtletí mezi hosty ubytovacích zařízení v Praze 1,97 milionu, kdežto tuzemských turistů jen zhruba 276 000. Hostů z Česka ale výrazněji přibylo oproti loňsku, a to o 9,6 procenta. Hostů z ciziny přibylo jen o 3,5 procenta.

Letos ve 3. čtvrtletí také vzrostl počet přenocování hostů v pražských ubytovacích zařízeních. Zvýšil se oproti loňsku o 3,8 procenta na 5,42 milionu nocí. Výraznější nárůst přenocování byl u tuzemských turistů, a to o 9,9 procenta, zatímco u cizinců přibylo nocí strávených v Praze jen o 3,2 procenta.

Počet turistů i jejich přenocování v hotelech v Praze stoupá vytrvale při srovnání celoročních údajů již od roku 2010.

pocet-hostu-hotely-2017


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

Dnes v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Ceny plynu v příštím roce? U innogy porostou jen mírně

13. prosince 2018 v 08:27

Po několika letech zlevňování dochází letos na energetických trzích k obratu trendu. V uplynulých měsících ceny plynu na velkoobchodních trzích výrazně vzrostly a nadále rostou. Někteří dodavatelé již v reakci na tento vývoj plyn zdražili nebo zdražení ohlásili, a to až o více než 10 %. Naproti...

Další články
Nahoru