dnes
Neděle - skorojasno
22°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
23°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
13°C
Turistů v Praze přibylo, pobyli i delší dobu
Turisté na Karlově mostě. Foto: archiv

Turistů v Praze přibylo, pobyli i delší dobu

Počet turistů v Praze v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o 11,1 procenta na téměř 2,076 milionu lidí. Naprostou většinu z nich tvořili tradičně cizinci, kterých do hlavního města zavítalo 1,797 milionu. Zvýšil se také počet nocí, které turisté v ubytovacích zařízeních v metropoli strávili, a to o 12,3 procenta na 4,869 milionu. Vyplývá to z dnes zveřejněných informací Českého statistického úřadu.

Ve druhém čtvrtletí roku 2017 navštívilo Prahu 2 076 000 lidí, tedy o 11 procent více než v roce předchozím. I v tomto období pokračoval mohutný návrat Rusů a výrazně přibylo i turistů z Číny, Koreje, Španělska a Indie.

„Skvělé výsledky druhého čtvrtletí ukazují, nejen že Praha nadále zůstává populární vyhledávanou destinací. Velmi náš těší zvyšující se počet domácích návštěvníků, na které v posledních letech systematicky cílíme,“ říká tisková mluvčí Prague City Tourism Barbora Hrubá.

Ve druhém kvartálu letošního roku do Prahy přijelo o 208 000 turistů více než loni. V tomto období zavítalo do Prahy více než čtvrt milionů domácích návštěvníků, jejich počet se tak zvýšil o 9,4 procenta, co se týče zahraničních návštěvníků Prague City Tourism eviduje přírůstek 11,4 procenta.

Celkový počet přenocování ve druhém čtvrtletí činil 4 900 000, vrostl tak o 12,3 procenta.

Národnostní složení zahraničních návštěvníků ve druhém čtvrtletí roku 2017 nepřináší velká překvapení. Nejvíce turistů přijelo z Německa, Ruska, Spojených států amerických, Velké Británie, Jižní Koreje a Itálie.

Nadále také výrazně roste počet návštěvníků přijíždějících z Asie. U nich potom ve druhém čtvrtletí evidujeme nejvyšší přírůstky, Číňanů přijelo o 34,2 procenta více, Korejců o 27,7 procenta a velkým překvapením je také nárůst počtu návštěvníků z Indie, který činí 48,3 procenta.


Zvířecí útulky v Troji a Dolních Měcholupech dočkají nového vybavení

Včera v 15:07

Na modernizaci a nákup nového potřebného vybavení útulků pro opuštěná zvířata, které provozuje pražská městská policie, budou využity finanční dary a dědictví uložené ve speciálním fondu. Po necelých dvou letech se v tomto fondu sešlo přes 1 800 tisíc korun od...

Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

Včera v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru