Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Turistů ubytovaných v zimě v Praze meziročně přibylo o 78 procent na 1,35 milionu
Do Prahy se vrací turisti. Ilustrační foto: archiv

Turistů ubytovaných v zimě v Praze meziročně přibylo o 78 procent na 1,35 milionu

Turistů ubytovaných v pražských hotelech, penzionech nebo kempech v letošním prvním čtvrtletí meziročně výrazně přibylo, proti zimě předpandemického roku 2019 jich ale bylo stále méně. Do ubytovacích zařízení v hlavním městě v prvních třech měsících letošního roku přijelo 1,35 milionu turistů, tedy o 77,5 procenta více než o rok dříve. Zvýšil se zejména počet zahraničních turistů, kterých bylo ubytovaných v Praze proti loňské zimě jednou tolik. Hosté strávili v české metropoli i více nocí. Vyplývá to z údajů, které na svém webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Ze zahraničních hostů se v Praze od ledna do konce března ubytoval téměř milion lidí, což je meziroční nárůst o 99,5 procenta. Počet ubytovaných českých turistů v metropoli se proti loňskému prvnímu kvartálu zvýšil o 35,7 procenta na zhruba 356 000. Proti prvnímu kvartálu roku 2019 byl ale celkový počet turistů ubytovaných v českém hlavním městě zhruba o 170 000 nižší.

Hosté strávili ve sledovaném období v ubytovacích zařízeních v Praze 2,97 milionu nocí, tedy o 77,7 procenta více než před rokem. Většina nocí připadla na cizince. Počet jejich noclehů v porovnání s loňskou zimou se zdvojnásobil na téměř 2,4 milionu. Počet přenocování Čechů v Praze meziročně stoupl o 23 procent na necelých 590 000 nocí.

Celorepublikově se počet hostů v ubytovacích zařízeních v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o třetinu na 3,8 milionu turistů. Přibyli hlavně zahraniční hosté, ale zvýšil se i počet domácích turistů.

Turisté strávili za první tři měsíce v ubytovacích zařízeních necelých deset milionů nocí, ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku je to čtvrtinový nárůst.

Praha podle statistiků patřila v zimě spolu s Karlovarským, Královéhradeckým a Libereckým krajem mezi nejnavštěvovanější regiony. V těchto regionech s charakteristickým horským cestovním ruchem se ale meziročně snížila návštěvnost domácí klientely, doplnili statistici.


Autor: ČTK

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

Včera ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Včera ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

1. října 2023 v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

1. října 2023 ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru