dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pražské krimi

Turistky se nenechaly okrást. Směnárník zaútočil na ně i na strážníky

Když strážníci z prvního pražského obvodu prováděli hlídkovou činnost v Karlově ulici, oslovily je dvě turistky s tím, že mají problémy ve směnárně s výměnou peněz.

Hlídce sdělily, že nejsou spokojené s částkou, která jim byla při směně peněz vyplacena. Strážníci ženám sdělili, že nedisponují pravomocemi k tomu, aby zaměstnance směnárny donutili k vrácení peněz, ale poradili jim, že mají právo sepsat reklamační protokol a s ním se obrátit na příslušné správní orgány.

Ženy tedy podle rady požádaly obsluhu směnárny o příslušný protokol. Vzhledem k jazykové bariéře pracovník směnárny vůbec nechápal, co po něm ženy žádají. Strážníci mu proto vysvětlili, o co se jedná. Obsluha pak na místo zavolala ještě osobu zodpovědnou za chod provozovny. Ten když se dostavil, byl požádán o prokázání totožnosti a strážníci mu vysvětlili, že si ženy přejí sepsat reklamační protokol. K překvapení všech dotyčný muž sdělil, že nic vypisovat nebude, že vše je napsáno na tabuli před směnárnou a že si to dámy měly přečíst. Nakonec dodal, že jim žádné peníze nevrátí. Na to mu strážníci opět vysvětlili, co po něm ženy žádají a že na to mají právo.

V tu chvíli se muž vůči hlídce městské policie začal chovat agresivně. Začal do jednoho ze strážníků strkat, chtěl mu vytrhnout svoje doklady a odejít z místa pryč. Strážníci ho vyzvali, ať setrvá do vyřešení problému na místě. Muž pokračoval ve fyzickém napadání strážníka. Hlídka muže vyzvala, aby upustil od svého protiprávního jednání, jinak proti němu použije donucovací prostředky.

Reakcí muže na toto upozornění bylo, že se obrátil proti jedné z turistek, hrubě do ní strčil a přitlačil ji ke zdi. Strážníci muže zklidnili za pomoci hmatů a chvatů. Poté se muž sám rozhodl transakci stornovat a ženám celou částku peněz vrátit. Cizinky strážníkům poděkovaly za jejich přístup a pomoc a z místa pak odešly.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru