Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Turistická tramvajová linka číslo 42 bude v Praze jezdit celoročně
Na turistické lince jezdí různé typy tramvají, některé jsou i více než sto let staré. Foto: DPP

Turistická tramvajová linka číslo 42 bude v Praze jezdit celoročně

Vyhlídková turistická tramvajová linka s číslem 42, kterou v rámci programu V Praze jako doma pilotně provozovala městská organizace Prague City Tourism (PCT), bude v metropoli jezdit i po skončení programu celoročně. Sdělila to mluvčí PCT Klára Malá.

„Turistická tramvaj si hned našla své příznivce. Návštěvníci Prahy hojně využívali možnosti vyhlídkové jízdy historickým centrem, kdy mohli ,vyskočit´ třeba na Pražském hradě, u Karlova mostu nebo u Prašné brány, v klidu si prohlédnout památky a pak zase pokračovat dál. Proto chceme zachovat turistickou linku 42 pro návštěvníky metropole i mimo hlavní sezonu,“ uvedla pražská radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková (Praha Sobě). 

Podle zástupců PCT se osvědčila stávající trasa linky, která vyjíždí z Dlabačova, vede přes Pražský hrad, Čechův most, Náměstí republiky, Václavské náměstí a odtud na Újezd a zpět přes Malostranskou směrem na Pohořelec. 

Během jízdy se návštěvníci v případě zájmu dozví potřebné turistické informace a zajímavosti o památkách na trase, ty jim poskytne vyškolený personál. Celodenní jízdenka vyjde na 200 korun a za jednorázové jízdné dospělý zaplatí 50 korun. 

„V rámci pilotního spuštění historické linky během programu V Praze jako doma se nám potvrdil zájem o jízdu turistickou tramvají hlavním městem. Po dohodě s městem jsme se rozhodli v provozování linky pokračovat. Nejen, že se jedná o ekologickou variantu turistické dopravy, díky níž naplňujeme další krok nové strategie udržitelného cestovního ruchu, ale také atraktivní variantu dopravy po Praze,“ popsal provoz linky předseda představenstva PCT František Cipro. 

„Turistickou tramvají, která je na nově zavedené lince 42 obsluhována historickými vozy, nabízíme turistům alternativu k hop-on, hop-off autobusům, která je šetrná k životnímu prostředí a zároveň pomůže uvolnit provoz na silnicích v přetíženém centru. Věřím, že bude stejně jako v dalších městech čím dál populárnější, navíc pohledy na Prahu z okénka historické tramvaje za mě patří k těm nejkrásnějším,” dodal náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). 

Návštěvníci Prahy se mohou na lince svézt nejen v historických vozech tramvají z doby Rakouska – Uherska, ale i tramvajovými vozy z 60. let 20. století. Linky budou jezdit ve všední dny v intervalu 40 minut a o víkendech a svátcích po 30 minutách. 

Tento systém umožňuje návštěvníkovi využít jízdenku během celého dne a nastoupit a vystoupit kdekoliv na trase. V rámci prázdninového provozu najely tramvaje na lince 42 již zhruba 7 000 kilometrů a svezly 9 500 návštěvníků. 

V kampani V Praze jako doma turisté dostávali v červenci a srpnu za každou noc strávenou v hotelu speciální vouchery, na jejichž základě obdrží slevy či volné vstupy do vybraných muzeí, galerií nebo Zoo. Letos v červenci kampaň přilákala do hlavního města asi 31 000 lidí, což bylo meziročně o 30 procent více.


Autor: red

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru