dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Turistická sezóna začíná: cyklobus, cyklovlak, zoo, historická linka, posily v příměstské dopravě
Cyklobus. Ilustrační foto: Ropid

Turistická sezóna začíná: cyklobus, cyklovlak, zoo, historická linka, posily v příměstské dopravě

Od soboty 29. března vyjíždí Okořský cyklovlak na trasu Praha – Podlešín – Slaný. Pro přepravu cyklistů je přednostně určen druhý vůz vlaku, který je vybaven speciálními prostory pro přepravu jízdních kol a je v něm snížen počet míst k sezení. Vlak bude jezdit po všechny víkendy a svátky až do konce října. Platí v něm tarif PID, který je možné kombinovat s jízdenkami Českých drah. O týden později vyjede Brdský cyklobus.

Po zimní přestávce se také 5. dubna rozjede nostalgická tramvajová linka 91 v trase Vozovna Střešovice – Výstaviště. Vzhledem k rostoucímu zájmu o cesty do okolí Prahy se připravuje také kapacitní posílení nejvytíženějších příměstských autobusových linek o jarních a letních víkendech, které míří do turisticky atraktivních oblastí Mníšecka, Štěchovicka, Kamenicka, Černokostelecka nebo Posázaví.

Metrobusová linka 112 spojující stanici metra C Nádraží Holešovice se Zoologickou zahradou, Botanickou zahradou v Troji a přívozem P2 v Podhoří je od nadcházející soboty posílena zkrácením intervalů ve všední dny ze 7 až 10 na 6 minut a o víkendu ze 7 až 8 na 5 minut. V případě potřeby se počítá s operativním posílením provozu dalšími spoji.

Dále bude posílen provoz midibusové linky 236 v úseku Zoologická zahrada – Sídliště Bohnice jednosměrnými každodenními spoji, které pomohu zvládnout zvýšenou poptávku po cestě z Troje na bohnickou terasu zhruba mezi 16:00 a 19:30.

V sobotu 29. března opět odstartuje na Vltavě v Praze provoz sezonních přívozů. Více čtěte zde: Lodí na druhý břeh. Po zimní pauze startuje provoz přívozů 


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru