Dnes Sobota - mlha 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Turistická místa a památky v Praze navštívilo přes prázdniny více lidí než loni
Staroměstský orloj. Zdroj foto: Prague City Tourism

Turistická místa a památky v Praze navštívilo přes prázdniny více lidí než loni

Turistická místa a památky v Praze navštívilo letos přes prázdniny více lidí než loni. Na pražské věže, které má ve správě městská organizace Prague City Tourism (PCT), přišlo v červenci a srpnu zhruba 358 000 turistů, což je zhruba o 22 000 více než v loňském roce. Vyšší návštěvnost byla letos například i v trojské botanické zahradě, podobně lidí jako loni přišlo pak do pražské zoo. Vyplývá to z ankety ČTK. Návštěvnost ovlivňovalo i počasí.

Z památek, které PCT spravuje, zůstává nejnavštěvovanější stejně jako loni Petřínská rozhledna, na kterou zavítalo v červenci a srpnu 136.000 lidí. Loni ve stejné době to bylo zhruba 128 000. Staroměstskou radnici o letošních prázdninách navštívilo asi 71 500 lidí, bludiště na Petříně pak zhruba 91 000 návštěvníků. Na Staroměstskou mosteckou věž se přišlo podívat asi 23 000 turistů, na Prašnou bránu zhruba 16.500 lidí. „Návštěvnost věží také ovlivňuje i počasí, horké dny a podobně,“ uvedla mluvčí PCT Klára Janderová.

Počasí ovlivňovalo i návštěvnost pražské zoo. Její mluvčí Filip Mašek uvedl, že je zřejmé, že rozhodnutí potenciálních návštěvníků jít či nejít do zoologické zahrady závisí z drtivě většiny právě na počasí. „Letošní střídání velmi horkých dnů, kdy lidé navzdory mlžítkům, stinným místům a stánkům se zmrzlinou napříč areálem zoo zamíří primárně na koupaliště, a deštivých dnů, kdy i přes možnost návštěvy 15 vnitřních pavilonů lidé odkládají návštěvu zoo na den s lepším počasím, trend návštěvnosti mírně ovlivnilo,“ řekl Mašek.

„A to zejména tak, že v následující hezký den přišlo do zoo najednou velké množství lidí, a to bez ohledu na víkend či pracovní den," dodal. V červenci přišlo do trojské zoo 106 608 návštěvníků. Právě kvůli vlivu horkých či chladných dnů se podle Maška dá prázdninová sezona charakterizovat slovem nárazová či kolísavá.

Do sousedící trojské botanické zahrady pak za červenec a srpen přišlo zhruba 36 400 lidí, což je asi o 3000 návštěvníků více než loni. Podle ředitele Botanické zahrady Praha Bohumila Černého je letošní prázdninová návštěvnost průměrná.

Turistů v Praze loni meziročně výrazně přibylo, jejich počet ale stále nedosahuje čísel z předcovidových let. V pražských hotelech, penzionech či kempech se loni ubytovalo 5,98 milionu turistů, což je asi 2,5krát více než v roce 2021, ale zhruba o dva miliony méně než před vypuknutím epidemie koronaviru v roce 2019. Přibylo především zahraničních turistů.


Autor: ČTK

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru