dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Turisté v Praze: Poprvé jich přijelo přes šest milionů! Ubývá Rusů, nahrazují  je hosté z Asie
Turistky z Asie. Ilustrační foto: archiv

Turisté v Praze: Poprvé jich přijelo přes šest milionů! Ubývá Rusů, nahrazují je hosté z Asie

Loni přijelo do Prahy 6 116 015 turistů, což je o téměř čtyři procenta více než předloni a navíc toto číslo je dosavadním rekordem. Hranici šesti milionů se doposud nepodařilo překonat. Zatímco lidí ze zahraničí přibylo, počet rezidentů ubytovaných v hlavním městě poklesl. Data potvrdila i předpokládaný propad turistů z Ruska a Ukrajiny a rostoucí zájem o Prahu na asijských trzích.

„Přestože Praha čelí velkému úbytku Rusů, jejich pokles kompenzují zejména Číňané, Korejci, Indové nebo Němci,“ komentuje čerstvé statistiky ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská.

První desítce návštěvníků české metropole nadále dominují Němci, kterých loni přijelo o 59 tisíc víc než v roce 2013. Navzdory tomu, že jich v Praze meziročně přenocovalo o 67 tisíc méně, se na druhé příčce stále drží hosté z Ruska. S třicetitisícovým přírůstkem jsou na třetím místě Američané, následováni Brity, Italy a Francouzi. Do TOP 10 se dostalo také Slovensko, Polsko nebo Španělsko.

Nejmarkantnější přírůstek představují hosté z Jižní Koreje, jichž se v Praze ubytovalo o 34 tisíc více (o 37%) než v předešlém roce. Čínských turistů v metropoli také meziročně přibylo, a to o 35 tisíc (o 31%).


Další články
Nahoru