dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Turisté v Praze nejčastěji míří na Hrad, skokanem roku je petřínská lanovka
Pražský hrad pohledem z hladiny Vltavy. Foto: archiv

Turisté v Praze nejčastěji míří na Hrad, skokanem roku je petřínská lanovka

Návštěvnost pražských turistických cílů vedl loni opět Pražský hrad, kam zavítalo téměř 1,9 milionu návštěvníků. Na druhém místě skončila lanová dráha na pražský Petřín s návštěvností 1,5 milionu lidí. Ta byla přitom v roce 2014 devátá. Vyplývá to z žebříčku, který sestavila agentura CzechTourism.

Do pražské zoologické zahrady přišlo 1,3 milionu lidí a skončila tak na třetím místě. Na dalších místech následují AquaPalace Praha, Staroměstská radnice a Židovské muzeum. První desítku uzavírá Botanická zahrada hl. m. Prahy.

Překvapením je podle ředitele sektoru turistických služeb Prague City Tourism Petra Slepičky umístění petřínské lanovky na druhém místě. „Loňský údaj oproti předchozím letům je o to vyšší, že lanová dráha byla v provozu pouze osm měsíců roku 2015,“ dodal.

V žebříčku chybí památky a turistické cíle u kterých lze obtížně návštěvnost změřit, jako jsou Karlův most, Staroměstský orloj, Staroměstské náměstí či areál Pražského hradu. „Tyto cíle jsou vůbec nejnavštěvovanější," uvedl Slepička.

V první dvacítce nejpopulárnějších cílů turistů v celé ČR je devět pražských. Prahu loni navštívilo 6,57 milionu turistů, o 7,8 procenta více než v roce 2014. Většinu z nich tvořili tradičně cizinci.

nejnavstevovanejsi-mista-2015-nahled

Z loňského celkového počtu turistů v metropoli bylo 5,67 milionu cizinců. Je to o 6,9 procenta více než předloni. Čechů z ostatních regionů země zavítalo do Prahy téměř 894 000, což je nárůst o 14,4 procenta proti roku 2014.


Další články
Nahoru