dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Turisté to mají rozdělené. Zahraniční jezdí do Prahy nejraději v létě, ti z Česka ke konci roku
V Praze není zase až taková rarita potkat baťůžkářky z Asie. Foto: archiv

Turisté to mají rozdělené. Zahraniční jezdí do Prahy nejraději v létě, ti z Česka ke konci roku

Zahraniční turisté do Prahy nejraději jezdí v červenci, srpnu a září. Výsledky statistiků za uplynulé čtvrtletí ukazují, že se do české metropole v tomto období vydalo meziročně o 84 tisíc více lidí. Naopak domácích turistů v létě v metropoli ubývá, svou návštěvu zpravidla plánují na poslední měsíce roku.

„Příjezdové městské turistice se obecně dobře daří, což je vidět i na výsledcích v Praze za třetí čtvrtletí. Nejčastějšími návštěvníky Prahy jsou stále Němci, následováni turisty z USA a Ruska. Nejmarkatnější přírůstky jsme v tomto období zaznamenali u cestovatelů z Číny, kterých přijelo o téměř 40 % více, z Polska a Slovenska,“ komentuje nová data ředitelka Pražské informační služby – Prague City Tourism Nora Dolanská.

„Statistiky rovněž ukazují, jak přínosné mohou být přímé letecké spoje. Od konce června, kdy byla zavedena pravidelná sezonní linka mezi Prahou, Torontem a Montrealem, do Prahy přicestovalo o 15 % více Kanaďanů,“ podotýká Dolanská.

V období od července do září 2014 do Prahy přicestovalo 213 420 Němců, 143 023 občanů USA a 115 725 Rusů. Na čtvrtém místě jsou turisté z Velké Británie, kterých přijelo 93 503.

Italů do našeho hlavního města v létě zavítalo 80 625. V žebříčku deseti národů, jejichž obyvatele v Praze potkáte nejčastěji, dále figurují Španělsko, Polsko, Slovensko, Francie a Čína. Průměrně zde cizinci stráví 2,5 noci.


Další články
Nahoru