Dnes Neděle - skorojasno 10°C
Zítra Pondělí - skorojasno 11°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Turisté mohou využívat Prague Visitor Pass, nová karta je láká i do jiných částí města
Staroměstské radnici, na Můstku, na Petříně a na prvním a druhém terminálu ruzyňského letiště. Foto: PCT

Turisté mohou využívat Prague Visitor Pass, nová karta je láká i do jiných částí města

Začátkem června odstartovala první fáze ostrého provozu turistické karty Prague Visitor Pass. Podle zástupců Prague City Tourism (PCT) a Operátora ICT, který se podílel na jejím vývoji, nyní bude návštěva Prahy zejména pro zahraniční turisty mnohem jednodušší.

Kromě hlavních turisticky atraktivních památek karta v současnosti nabízí celou škálu akceptačních míst mimo dlouhodobě přetížené centrum.

V první fázi ostrého provozu turisté mohou kartu využít v 57 akceptačních místech, mezi které patří například Zoo Praha, Národní kulturní památka Vyšehrad či Planetárium Praha, ale i na průvodcovské služby nebo třeba vyhlídkové plavby po Vltavě. Nechybí ani památky jako Petřínská rozhledna, Staroměstská radnice nebo Pražský hrad.

„Praha není jen Karlův most a Pražský hrad. Těšíme se na návrat turistů a prostřednictvím Prague Visitor Pass jim chceme nabídnout i další zážitky a zajímavá místa v metropoli, kde si budou moci užít jejich genius loci bez davů lidí,“ řekla radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková (Praha Sobě).

„Od července se zapojí další turisticky zajímavá místa a od září kartu podpoříme silným marketingem,“ uvedl František Cipro, předseda představenstva PCT.

„Ve spolupráci s Prague City Tourism a Odborem kultury a cestovního ruchu pražského magistrátu jsme vytvořili komplexní systém pražské turistické karty. Je navržen tak, abychom ho podle potřeby mohli dále rozvíjet o další funkcionality,“ dodává generální ředitel OICT Tomáš Barczi.

Prague Visitor Pass nabízí hned několik možných variant, od platnosti 48 hodin až po exkluzivní variantu platnou až 120 hodin, která nabízí držiteli možnost prozkoumat metropoli a její zajímavá místa mnohem důkladněji. Zahrnuje dopravu po městě a vybraná akceptační místa. V ceně pak zohledňuje jak děti, tak studenty.

 


Autor: puc

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru