Dnes Pondělí - jasno 24°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 8. 8. 2022
Svátek má Soběslav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Turisté mohou využívat Prague Visitor Pass, nová karta je láká i do jiných částí města
Staroměstské radnici, na Můstku, na Petříně a na prvním a druhém terminálu ruzyňského letiště. Foto: PCT

Turisté mohou využívat Prague Visitor Pass, nová karta je láká i do jiných částí města

Začátkem června odstartovala první fáze ostrého provozu turistické karty Prague Visitor Pass. Podle zástupců Prague City Tourism (PCT) a Operátora ICT, který se podílel na jejím vývoji, nyní bude návštěva Prahy zejména pro zahraniční turisty mnohem jednodušší.

Kromě hlavních turisticky atraktivních památek karta v současnosti nabízí celou škálu akceptačních míst mimo dlouhodobě přetížené centrum.

V první fázi ostrého provozu turisté mohou kartu využít v 57 akceptačních místech, mezi které patří například Zoo Praha, Národní kulturní památka Vyšehrad či Planetárium Praha, ale i na průvodcovské služby nebo třeba vyhlídkové plavby po Vltavě. Nechybí ani památky jako Petřínská rozhledna, Staroměstská radnice nebo Pražský hrad.

„Praha není jen Karlův most a Pražský hrad. Těšíme se na návrat turistů a prostřednictvím Prague Visitor Pass jim chceme nabídnout i další zážitky a zajímavá místa v metropoli, kde si budou moci užít jejich genius loci bez davů lidí,“ řekla radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková (Praha Sobě).

„Od července se zapojí další turisticky zajímavá místa a od září kartu podpoříme silným marketingem,“ uvedl František Cipro, předseda představenstva PCT.

„Ve spolupráci s Prague City Tourism a Odborem kultury a cestovního ruchu pražského magistrátu jsme vytvořili komplexní systém pražské turistické karty. Je navržen tak, abychom ho podle potřeby mohli dále rozvíjet o další funkcionality,“ dodává generální ředitel OICT Tomáš Barczi.

Prague Visitor Pass nabízí hned několik možných variant, od platnosti 48 hodin až po exkluzivní variantu platnou až 120 hodin, která nabízí držiteli možnost prozkoumat metropoli a její zajímavá místa mnohem důkladněji. Zahrnuje dopravu po městě a vybraná akceptační místa. V ceně pak zohledňuje jak děti, tak studenty.

 


Autor: puc

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Dobrovolní hasiči ze Stodůlek zasahují v Českém Švýcarsku

2. srpna 2022 ve 21:39

V pondělí večer odjela posádka Tatry 815 dobrovolných hasičů ze Stodůlek pomáhat s likvidací rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku. Na místě zasahují stovky profesionálních a dobrovolných hasičů a posádky je třeba střídat. Stodůlečtí hasiči budou na místě do konce týdne, aktuálně lokalizují...

V Praze platí od 3. srpna zákaz rozdělávání ohňů

2. srpna 2022 ve 21:35

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od středy 3. srpna od 11 hodin do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

Další články
Nahoru