Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - prehanky-dest 2°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Turisté mohou využívat Prague Visitor Pass, nová karta je láká i do jiných částí města
Staroměstské radnici, na Můstku, na Petříně a na prvním a druhém terminálu ruzyňského letiště. Foto: PCT

Turisté mohou využívat Prague Visitor Pass, nová karta je láká i do jiných částí města

Začátkem června odstartovala první fáze ostrého provozu turistické karty Prague Visitor Pass. Podle zástupců Prague City Tourism (PCT) a Operátora ICT, který se podílel na jejím vývoji, nyní bude návštěva Prahy zejména pro zahraniční turisty mnohem jednodušší.

Kromě hlavních turisticky atraktivních památek karta v současnosti nabízí celou škálu akceptačních míst mimo dlouhodobě přetížené centrum.

V první fázi ostrého provozu turisté mohou kartu využít v 57 akceptačních místech, mezi které patří například Zoo Praha, Národní kulturní památka Vyšehrad či Planetárium Praha, ale i na průvodcovské služby nebo třeba vyhlídkové plavby po Vltavě. Nechybí ani památky jako Petřínská rozhledna, Staroměstská radnice nebo Pražský hrad.

„Praha není jen Karlův most a Pražský hrad. Těšíme se na návrat turistů a prostřednictvím Prague Visitor Pass jim chceme nabídnout i další zážitky a zajímavá místa v metropoli, kde si budou moci užít jejich genius loci bez davů lidí,“ řekla radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková (Praha Sobě).

„Od července se zapojí další turisticky zajímavá místa a od září kartu podpoříme silným marketingem,“ uvedl František Cipro, předseda představenstva PCT.

„Ve spolupráci s Prague City Tourism a Odborem kultury a cestovního ruchu pražského magistrátu jsme vytvořili komplexní systém pražské turistické karty. Je navržen tak, abychom ho podle potřeby mohli dále rozvíjet o další funkcionality,“ dodává generální ředitel OICT Tomáš Barczi.

Prague Visitor Pass nabízí hned několik možných variant, od platnosti 48 hodin až po exkluzivní variantu platnou až 120 hodin, která nabízí držiteli možnost prozkoumat metropoli a její zajímavá místa mnohem důkladněji. Zahrnuje dopravu po městě a vybraná akceptační místa. V ceně pak zohledňuje jak děti, tak studenty.

 


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru