dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražská doprava

Tunely pražského okruhu čeká víkendová uzavírka

Tento víkend, od soboty 23. srpna od 14.00 hodin do neděle 24. srpna do 12.00 hodin, budou probíhat veškeré dopravně bezpečnostní zkoušky v Lochkovském a Komořanském tunelu na Pražském okruhu. Ředitelství silnic a dálnic uzavře v uvedeném čase obě tunelové trouby.

„Musíme prověřit požárně bezpečnostní zařízení a to nejen jednotlivě, ale také v návaznosti na řídicí systém tunelů na Pražském okruhu. Kromě funkčnosti zabezpečení tunelů využijeme samozřejmě kompletní uzavírky tunelů k pravidelné servisní činnosti. Objízdná trasa bude po dobu uzavírky vedena po vnitřním městském okruhu, tedy Jižní spojce,“ říká Soňa Křítková, pověřená vedením ŘSD ČR.

Při kompletní uzavírce proběhnou zároveň i práce spojené s údržbou tunelů jako je mytí a kontrola kamer, detekčních zařízení, kontrola přenosu dat, prověření technického stavu tunelů, apod.

Pokud veškeré testování a zkoušky proběhnou bezproblémově a Magistrát hl. města Prahy vydá rozhodnutí o zprovoznění tunelu, budou obě tunelové trouby zprůjezdněny v neděli 24. 8. 2014, aby mohl být uvolněn provoz pro nedělní odpolední a večerní dopravu.

Vedení dopravy v době uzavírky:

ve směru od Černého mostu směr Plzeň bude vedena po Jižní spojce k Barrandovskému mostu přes ulici K Barrandovu a na Pražský okruh (dále SOKP) bude vyvedena na exitu Slivenec.

ve směru od D5 na D1 a D11 bude z SOKP svedena na exitu Slivenec a bude vedena přes ulici K Barrandovu k Barrandovskému mostu a po Jižní spojce.

ve směru od Strakonic (I/4) směr D1 bude doprava vedena skrz MÚK Zbraslav po ulici Strakonická směrem k Barrandovskému mostu.

ve směru od Strakonic na D5 bude doprava vedena skrz MÚK Zbraslav, dále po silnici I/4 až na křižovatku silnic I/4 – II/101, dále po silnici II/101 a II/599 přes Radotín a na MÚK Lochkov se napojí na SOKP.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru