Dnes Čtvrtek - zatazeno 9°C
Zítra Pátek - oblacno 14°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Tunely pod Prahou: Studie železničního Nového spojení 2 bude do konce roku
Spojení povede přes hlavní nádraží. Foto: archiv

Tunely pod Prahou: Studie železničního Nového spojení 2 bude do konce roku

Studie proveditelnosti železničních tunelů pod centrem Prahy, známých jako Nové spojení 2, bude hotova do konce letošního roku. Čistopis by měly začít příslušné orgány projednávat v druhém čtvrtletí. O přesné trase železniční tratě a tunelů propojujících východ metropole přes hlavní nádraží se Smíchovem a Vršovicemi zatím nebylo rozhodnuto. Na dotaz ČTK to sdělil mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

„Studie proveditelnosti je aktuálně těsně před dopracováním do podoby čistopisu. V návaznosti na jeho dokončení, předpokládané ve druhém čtvrtletí, pak začne proces závěrečného projednání studie s hodnotiteli a následně na Centrální komisi Ministerstva dopravy. Vzhledem k rozsahu studie očekáváme dokončení jejího projednání a případné schválení do konce letošního roku," uvedl Gavenda.

Ve studii jsou podle mluvčího uvedeny tři varianty trasy Nového spojení 2, označovaného také jako metro S. Výsledné řešení bude známé až po závěrečném projednání na ministerstvu dopravy a schválení studie.

„Ve všech variantách je každopádně Nové spojení 2 z centra dostupné ve směrech Praha-Vysočany, Praha-Libeň, Praha-Bubny, Praha-Smíchov a Praha-Zahradní Město," uvedl Gavenda.

Na kolik výstavba vyjde, nelze do dokončení studie zatím říct, uvedl mluvčí. Záležet bude mimo jiné třeba na tom, kudy povede, řekl.

Podle dřívějšího vyjádření představitelů Prahy a jejích organizací by na trati mělo být několik stanic, přičemž v centru metropole by mohly být kromě Smíchova například na Karlově náměstí nebo u Státní opery. Kde stanice budou, určí chystaná studie.

 


Autor: ČTK

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru