dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Tunely, mosty. Dopravní stavby zloděje lákají
Zloději kradli na Lanovém mostě v dopravní špičce. Foto: Wikimedia Commons

Tunely, mosty. Dopravní stavby zloděje lákají

Dva aktuální případy pokusů o krádež ukazují, že pražské dopravní stavby, ať už fungující nebo rozestavěné, jsou pro nenechavce velmi atraktivní. V noci na dnešek se pokusili zloději ukrást kabely ze stavby tunelového komplexu Blanka.

Včera krátce před jedenáctou hodinou večer přijala hlídka strážníků Městské policie Praha 6 oznámení, že v ulici Na Valech jsou dvě osoby, které mají táhnout kabely ze stavby tunelu Blanka.

Strážníci na místě spatřili dva muže, kteří měli u nohou hozenou tašku se svazkem kabelů. Dohadovali se mezi sebou a strkali se. Po příjezdu policie řekli, že kabely vzali ze stavby, kde se volně povalovaly.

Jeden z mužů byl velice agresivní, vyzýval hlídku ke rvačce a nadával jí. Ta proti muži zakročila. Strážníci u agresivního zloděje provedli orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,46 ‰. Celou věc si tak následně převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

Hlavně nenápadně

Na konci minulého týdne se jiná dvojice zlodějů soustředila na Lanový most, který je součástí Městského okruhu.

Oba muži se na krádež důkladně připravili, a aby nevzbudili podezření u žádného z projíždějících řidičů, oblékli se do reflexních vest, které používají pracovníci z údržby komunikací a všichni silničáři.

Za pomoci přinesené mačety pak postupně odsekávali trubky upevněné uprostřed mostu a z nich následně vytahovali kabely. Tímto způsobem si k odnesení nachystali více než padesát metrů kabelů, které naštěstí slouží pouze jako náhradní systém v případě zničení či nefunkčnosti stávajících rozvodů.

Přestože se snažili vypadat naprosto nenápadně, kriminalisté ve spolupráci s dalšími policisty oba muže přímo při krádeži na Lanovém mostě zadrželi.

V tomto případě policisté museli zadržení provést velmi rychle a po předchozí taktické domluvě ve stejný okamžik přijeli na místo z obou směrů, jelikož hrozilo nebezpeční útěku obou mužů mezi projíždějící vozidla.

„Oba muži byli na místě zadrženi pro podezření z krádeže, a jelikož se jedná o recidivisty, nyní jim hrozí trest odnětí svobody v délce až tří let,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.


Autor: Karel Netolický

Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru