dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Tunely komplexu Blanka dostaly své názvy
Jednotlivé tunely komplexu Blanka dostaly své názvy. Foto: www.tunelblanka.cz

Tunely komplexu Blanka dostaly své názvy

Návrh na pojmenování tří tunelů, které jsou součástí tunelového komplexu Blanka, schválili dnes pražští radní. Rozhodli také o názvech pro dva mosty a několik ulic.

Tunely Blanky dostaly tři názvy: Brusnický (dle potoka Brusnice), Dejvický a Bubenečský (podle území, pod kterými vedou).

Návrhy na pojmenování tunelů byly několikrát projednávány v místopisné komisi a výsledkem bylo doporučení pojmenovat každou část komplexu samostatným názvem s tím, že celek může být nazýván Tunelový komplex Blanka.

Praha má také nové názvy mostů. Trojský je název nového mostu přes Vltavu, který už je prakticky hotový. Během jeho stavby se uvažovalo, že by se mohl jmenovat podle exprezidenta Václava Havla.

Nový most spojující ulici Svatovítskou, rozdělenou železnicí, ponese název Svatovítský most.

Nové názvy ulic:

Pod Cukrákem – MČ Praha 5– Lipence – návrh na pojmenování této ulice je předkládán na žádost městské části z důvodů dostavby osmi rodinných domků.

Kabátové – MČ Praha 5 – Hlubočepy – bude vydáno popisné číslo k novému bytovému domu, který nelze připojit k žádné stávající ulici a je tedy nutno vytvořit ulici novou. Název navazuje na tradici pojmenovávat ulice v lokalitě Barrandov podle filmových umělců. V dubnu bude připomínáno sté výročí narození Zity Kabátové.

Parléřova – MČ Praha 6 – Břevnov, Střešovice 
Partyzánská – MČ Praha 7– Troja
Nová Povltavská, U Vltavy, Vodácká, Pod lisem – MČ Praha 7
Pivovarnická, Nad Šetelkou, Nad odbočkou – MČ Praha 8 – Libeň
Za Klíčovem – MČ Praha 9


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru