dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražský život

Tulipánový měsíc startuje dnes v Galerii KusKovu

V březnu vykvete v Praze 8 již druhý ročník Tulipánového měsíce – žáci a studenti z Prahy 8 spolu s dobrovolníky Amelie vyzdobí onkologická oddělení. Zdravotní klauni nasadí červené nosy pro úsměvy pacientů i zdravotníků, příznivci zakoupí benefiční kytice nebo pošlou DMS Amelie a tulipánový výrobek lze získat i prostřednictvím internetové aukce. V karlínském Centru Amelie poběží cyklus praktických workshopů i odborných přednášek. Projekt podporuje diagnostická laboratoř BioLab Praha.

Život s rakovinou přináší řadu problémů, ve kterých je složité se zorientovat, a to nejen pro nemocné, ale i pro jejich blízké. Amelie proto již osmým rokem nabízí bezplatné služby a programy, které pomáhají onkologicky nemocným a jejich blízkým žít „obyčejný život“.

Právě na zvýšení povědomí o důležitosti psychosociální pomoci při komplexní onkologické péči, upozornění na aspekty života s rakovinou, ukázání na činnost karlínského Centra Amelie a v neposlední řadě i na finanční podporu služeb je zaměřen II. ročník Tulipánového měsíce, během něhož proběhne řada akcí a přednášek, benefiční koupě kytic či elektronická aukce výrobků s tulipánovým motivem.

„Jedno z center Amelie sídlí v prostorách osmé městské části v Karlíně a v rámci našich možností jsme jim samozřejmě nápomocni. Osobně se, stejně jako vloni, zapojím do organizace Tulipánového měsíce. Navíc věnuji několik svých výrobků do letošní novinky, elektronické aukce výrobků s tulipánovým motivem,“ říká zástupkyně starosty Vladimíra Ludková a dodává: „Velmi ocením, pokud se tím nechají inspirovat i ostatní a koupí kytic či účastí v elektronické dražbě přispějí na provoz a služby Centra Amelie.“

Tulipánový měsíc odstartuje dnes v Galerii KusKovu (Biskupský dvůr 6, Praha 1), kde proběhne aukce vybraných děl a živých kytic. Druhého ročníku se účastní sedm základních škol z Prahy 8, jejichž žáci vyrobili tulipánovou výzdobu, která zpříjemní prostředí pražských onkologických klinik. Letošní velkou posilou jsou studenti ze Střední odborné školy Náhorní, kteří se účastní celého projektu.


Další články
Nahoru