Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Ťukání boží a trocha marihuany

Policisté z oddělení hlídkové služby Prahy IV vyjeli na oznámení, podle kterého se po domě pohyboval poblouzněný muž, zvonil na sousedy a všechny žádal o odpuštění.

Policisté po příjezdu na místo nikoho nenalezli, jeden z nájemníků jim celou událost popsal a označil dveře, do kterých blouznící muž zašel.

Hlídka proto zazvonila na zvonek, zaklepala, avšak nikdo dlouhé minuty neotevíral. V bytě byl však slyšet neustále pohyb, a tak jim bylo jasné, že tento muž je stále uvnitř.

Po asi desetiminutovém klepání jim otevřel muž, který na dotaz, proč tak dlouho neotevíral dveře odpověděl, že až teď uslyšel ťukání boží, a tak šel otevřít. Ihned poté pozval policisty dál a za dveřmi se jich zdvořile zeptal, zda –li může nabídnout trochu marihuany. Policisté nechápali, a tak je muž zavedl do ložnice, kde měl plně vybavený pěstitelský stan se třinácti rostlinami konopí.

Z jeho chování jim bylo jasné, že o kvalitě jeho výrobků není pochyb, a tak se ho zeptali, jestli nemá ještě nějaké drogy v bytě. „No jasně“ odpověděl muž a zavedl policisty do kuchyně, kde měl v nasušené lysohlávky.

Policisté se muže zeptali, proč chodí po domě a prosí sousedy o odpuštění? „No, protože mám smlouvu s ďáblem a přimlouvá se za mě Bůh.“

Jednadvacetiletý muž byl z bytu v Rytířově ulice převezen do psychiatrické léčebny a je podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což může v případě odsouzení strávit až pět let za mřížemi.Autor: Alo

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Další články
Nahoru