dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - polojasno
31°C
Tuchlovická pouť 2017
Přičichněte ke staročeským zvykům a ochutnejte dobové dobroty. Foto: archiv

Tuchlovická pouť 2017

Od pátku 5. až do neděle 7. května se bude již po čtyřiadvacáté konat v Tuchlovicích na Kladensku jeden z největších středočeských folklorních festivalů – Tuchlovická pouť 2017. Akce tradičně proběhne nejen v Tuchlovicích, ale i v nedalekém Novém Strašecí.

Kromě pohlazení po duši v podobě vystoupení skvělých folklorních souborů vás také čeká jedinečná kapela TOMÁŠ KOČKO &ORCHESTR, dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku.

Na co všechno se můžete těšit:

Pátek – 5. května

V pátek 5. května v 17:00 vše zahájí v kostele v Tuchlovicích host festivalu, folklorní spolek Jasénka, který přijede až z valašského Vsetína. Páteční večer pokračuje vystoupením v Kulturním centru v Novém Strašecí, kde kromě domácího Čtyřlístku a Lístečku vystoupí hosté festivalu – Jasénka a Nisanka z Jablonce nad Nisou. Pořad začíná v 19:00.

Sobota – 6. května

Na sobotní a nedělní program budete moci zůstat jen v Tuchlovicích. V sobotu se začíná od 10:00 na podiu před Českou hospodou, kdy vás soubory pozvou na hlavní sobotní pořad s názvem „Hádej, hádej, hadači“ do letního kina, který začne ve 14:00. Tam vás kromě již zmíněných souborů budou nadšeně očekávat ještě pražští Gaudeamus, Moták doprovázený Kvítkem z Hradce Králové, Rosénka a Valášek. Bohatý pořad vám nabídne tance ze středních, jižních a severních Čech, nadchnou vás chlapské zbojnické tance z Valašska, rozněžní dívčí chorovody, zaskočíte dokonce na chvilku na Slovensko. A nebude chybět stále oblíbenější městský folkor . Pestrá všehochuť, která snad uspokojí všechny chuťové buňky.

V 19:00 si můžete zatancovat s Jasénkou a Nisankou, které povedou v areálu letního kina pro všechny tancechtivé „Školu tanců“, pak přijde na řadu pohádka Víti Marčíka mladšího na dobrou noc. A že to bude dlouhá noc! Ve 20:30 začne v amfiteatru večerní pořad kapely TOMÁŠ KOČKO &ORCHESTR. Jejich hudba mísí moravské hudební prvky v aktualizovaném rámci, přidává doteky progresivního rocku, neo-folku, a dokonce i trendy v oblasti elektronické hudby. V jejich hudbě jako by ožívala starověká Velká Morava.

Neděle – 7. května

Program pokračuje v neděli od 10:00 opět v letním kině v Tuchlovicích pořadem „Tancuj s námi, Floriánku“. Zatančí a zazpívají soubory Jasénka, Lísteček, Nisanka, Rosénka, děti ze ZŠ z Tuchlovic, Borůvky z Rakovníka, Jarošovci a Jarošáček z Mělníka a Notičky z Řevnic.

K festivalu se váže řada doprovodných akcí. Vstupné na pořady Středočeského folklorního festivalu je dobrovolné.

Zavzpomínejte na časy, kdy se po návsi chodilo v krojích. Přičichněte ke staročeským zvykům, ochutnejte dobové dobroty a nechte se unášet atmosférou našeho venkova. Navštivte Tuchlovickou pouť 2017. Novinky a další informace najdete na www.tuchlovickapout.cz.

 


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru