dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražská doprava

TSK snižuje hluk V Holešovičkách. Přináší to dopravní omezení

Počátkem července zahájila Technická správa komunikací hl. m. Prahy celkovou rekonstrukci mostu v ulici Valčíkova přes ulici V Holešovičkách. Vlastní uzavírka komunikace Valčíkova v oblasti mostu je navržena od 14. července do 31. srpna . Od pátku 18. července začala výměna stávajícího povrchu za nízkohlučný asfalt v ulici V Holešovičkách, která bude trvat deset dní do 28. července. Jedná se o směr z centra od mostu Barikádníků.   

„Jedním z cílů rekonstrukce mostu je snižování hlukové zátěže z dopravy, a tím i částečné zklidnění území. Dalším opatřením, vedoucím ke snížení hlučnosti, je pokládka nízkohlučného asfaltu v ulici V Holešovičkách, kterou jsme naplánovali na konec měsíce července vzhledem k vytíženosti a důležitosti této komunikace,“ uvedl šéf TSK, Ladislav Pivec.

„Po skončení těchto úprav dojde k měření hlučnosti a podle výsledků budou naplánována další opatření vedoucí ke snížení hlukové zátěže. V součinnosti s TSK uvažujeme i o stavbě mobilních protihlukových stěn, které jsme před nedávnem instalovali na ulici Spořilovská,“ doplnil náměstek primátora Jiří Nouza.

Stavební práce na mostě v ul. Valčíkova:
První část – Rekonstrukce vrchní stavby mostu. Oprava zahrnuje odstranění jednotlivých vrstev vozovky a chodníků včetně izolace. Následně bude zřízeno izolační souvrství nosné konstrukce a vozovkových vrstev, rekonstrukce chodníku a výměna mostních závěrů. Dále bude provedena úprava odvodňovacího systému a sanace svislé plochy římsy podél vozovky.

Druhá část – Rekonstrukce spodní stavba mostu. Zde bude provedeno tlakové čištění povrchu a následně sanace podpěr a opěrných zdí, dolního povrchu nosné konstrukce a sanace železobetonové římsy a chodníku. Součástí stavby je i výměna ocelového zábradlí. Tyto úpravy zamezí dalšímu nárůstu poruch a přispějí ke zvýšení životnosti mostu.

Ulice V Holešovičkách:
Práce budou probíhat v termínu od 18. července 2014 večer do 28. července 2014. Jedná se o výměnu stávající obrusné vrstvy za vrstvu nízkohlučného asfaltu směrem z centra od mostu Barikádníků až před sjezd na Zenklovu na mimoúrovňové křižovatce na Vychovatelně.

„Vzhledem k hustotě  provozu na této komunikaci budeme uzavírat vždy jen část, tak jak budou probíhat práce. Zde budou řidiči projíždět stavbou a jejich jízda nebude zcela komfortní. V jednom momentě by měla být doprava vedena i po druhém jízdním pasu, proto doporučujeme řidičům sledovat přenosné dopravní značení a informační tabule na přilehlých komunikacích, “ dodal k dopravním opatřením Ladislav Pivec.

Podrobné dopravní omezení ulice V Holešovičkách:
19.7 -  25.7 – směrem do centra bude doprava vedena dvěma jízdními pruhy (střední a odstavný) a ve směru z centra také dvěma jízdními pruhy
25.7. cca v  10 hodin proběhne úprava světelného signalizačního zařízení (SSZ) v křižovatce Plynární x Argentinská
25.7. – 26.7. – ve směru do centra bude jeden jízdní pruh a ve směru z centra bude doprava vedena dvěma jízdními pruhy
26.7 (cca 18:00) – 27.7 bude doprava do centra vedena dvěma jízdními pruhy a z centra jedním jízdním pruhem
27.7 ve večerních hodinách bude omezení odstraněno


Další články
Nahoru