Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

TSK dokončí rekonstrukci části Průmyslové

Technická správa komunikací (TSK) se již v pondělí 24. června vrací na Průmyslovou ulici. Během letních prázdnin zde bude pokračovat v její celkové rekonstrukci. Tentokrát v opačném směru, než tomu bylo v předcházejícím roce. Opraví se úsek mezi ulicemi Tiskařská a U Stavoservisu ve směru na Hostivař.

V úseku projede v pracovní den až 53 tisíc vozidel, včetně tranzitní nákladní dopravy. Komunikaci to proto řadí nejen mezi jednu z nejvytíženějších v metropoli, ale částečně supluje i nedostavěný vnější okruh. Aktuálně probíhají přípravné práce. Stavba je plánována na letní prázdniny, kdy je intenzita dopravy nižší. Avšak i v době přípravných prací a při samotné uzavírce musí řidiči počítat s omezením, které způsobí značné komplikace ve východní části Prahy a zdržení zejména v dopravních špičkách.

Během přípravných prací v období 24. 6. – 28. 6. 2024 budou, stejně jako v loňském roce, vybudovány přejezdové prahy, které pomohou zajistit dopravní obslužnost oblasti.

Samotná rekonstrukce 600 m dlouhého úseku mezi ulicemi Tiskařská a U Stavoservisu ve směru na Hostivař proběhne od 1. 7. do 31. 8. 2024. Součástí stavebních prací bude výměna celé konstrukce komunikace, úprava odvodnění, obnovení dopravního značení a bude vybudován nový záliv pro zastávku MHD.

Dopravní omezení

•             Po celou dobu rekonstrukce bude celý úsek Průmyslové uzavřen a provoz bude veden jedním jízdním pruhem v protisměru na druhé polovině komunikace.

•             Ve směru na Hloubětín dojde také k omezení provozu, tj. uzavření jednoho jízdního pruhu.

•             Nájezd z ulice Tiskařská na Průmyslovou bude uzavřen.

•             Vjezd do obchodního centra a spalovny zůstane zachován s omezením.

•             V první části oprav v termínu 29. 6. – 8. 7. 2024 nebude možný výjezd z ulice U Technoplynu do ulice Teplárenská, od 9. 7. 2024 bude už vjezd do ulice Teplárenská umožněn.

•             MHD zastávka „Spalovna Malešice“ bude po dobu rekonstrukce vyloučena z provozu. Cestující mohou využít zastávku za dopravním omezením „Zamenhofova“ naproti Fashion Areně.


Autor: Alo

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

Dnes v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

Dnes v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

Včera v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Praha 14: Letní čištění ulic

8. července 2024 ve 12:17

Letní blokové čištění ulic bude v Praze 9 probíhat v termínu od 29. července do 9. srpna.

Další články
Nahoru