Dnes Úterý - obcasny-dest 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Tržnice v centru nevydržela ani rok, nový prostor nabídne i pivotéku se 160 druhy piv
Interiér chystaného Food Story Dlouhá 14. Vizualizace: archiv

Tržnice v centru nevydržela ani rok, nový prostor nabídne i pivotéku se 160 druhy piv

V Dlouhé ulici, jen pár desítek metrů od Staroměstského náměstí, se loni v listopadu otevřela po rekonstrukci tržnice Dlouhá 14 o velikosti 600 m2. Lidé byli na nový projekt zvědavi. Například článek o něm měl na facebookovém profilu serveru Pražský patriot během dvou dnů přes tisíc „lajků“. Ani ne po roce projekt v tichosti končí a na stejném místě se pokusí upět koncept Food Story, jehož součástí bude pivotéka Pípa s desítkami druhů piv.        

Když se loni v polovině listopadu otevírala zastřešená tržnice na rohu ulic Dlouhá a Masná, provozovatelé měli velké plány. Cílili na zákazníky, kteří nebyli spokojeni s každodenní nabídkou obchodních řetězců a chtěli za rozumné ceny nakupovat čerstvé potraviny s jasným původem.

„Seženete u nás čerstvé pečivo, máslo i maso za výhodnější ceny než na farmářských trzích, současně ale uspokojme  i zájemce o exkluzivnější zboží včetně dobrého vína,“ lákali k návštěvě.

Kdo se byl na tržnici podívat v jejich počátcích loni na podzim a pak i někdy v poslední době, musel být úzkou a poměrně drahou nabídkou zklamán. Z tohoto pohledu se konec tržnice nejeví jako velké překvapení.

salad-bar-nahled-nahled

Takto bude vypadat salátový bar

V průběhu listopadu se na místě končící tržnice otevře Food Story Dlouhá 14. Zákazníci v prostoru o velikosti 500 m2 najdou kromě obchodu s delikatesami a potravinami z celého světa i kavárnu a bistro s otevřenou kuchyní. To bude nabízet i pokrmy italské, španělské nebo francouzské kuchyně.

Návštěvníci si budou moci vybrat i ze snídaňových menu. Bistro doplní první salad bar v okolí s širokým výběrem čerstvých salátů nebo mozzarella bar, kam bude speciality z mozzarelly dodávat oblíbený Mozzarellart Marca D`Amelje. Tapas a panini bar poslouží k rychlému obědu nebo jako občerstvení k posezení u vína v prostorách Food Story.

K dispozici bude i kavárna, ve které se bude podávat káva od italské značky Saquella a pečivo od řemeslné pekárny Krusta. „Zákazníci Food Story Dlouhá 14 si budou moci vybrat i z široké nabídky potravin včetně ovoce a zeleniny z produkce malých zahraničních výrobců a českých farmářů," slibují provozovatelé.

pivote-ka-pi-pa-2-nahled-nahled

Pivotéka Pípa

Ve spodní části Food Story si na své přijdou příznivci piva. Pivotéka Pípa bude patřit k největším a nejlépe zásobeným podnikům svého typu v Praze. K dispozici bude až 90 míst k sezení a návštěvníci si budou moci vybrat z 8 až 10 čepovaných piv, které se budou měnit dle aktuální nabídky, i ze zhruba 150 piv lahvových.

Pípa se zaměří především na pivní sortiment malých a micro pivovarů. O hosty se postará v současnosti jeden z nejlepších pivních sommeliérů v České republice Robert Demeter, který sestavoval pivní listy například v belgických restauracích Bruxx a Les Moules nebo v pivním restaurantu T-Anker. 


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru