dnes
Neděle - zatazeno
19°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
15°C
pozítří
Úterý - zatazeno
19°C
Tržnice v centru nevydržela ani rok, nový prostor nabídne i pivotéku se 160 druhy piv
Interiér chystaného Food Story Dlouhá 14. Vizualizace: archiv

Tržnice v centru nevydržela ani rok, nový prostor nabídne i pivotéku se 160 druhy piv

V Dlouhé ulici, jen pár desítek metrů od Staroměstského náměstí, se loni v listopadu otevřela po rekonstrukci tržnice Dlouhá 14 o velikosti 600 m2. Lidé byli na nový projekt zvědavi. Například článek o něm měl na facebookovém profilu serveru Pražský patriot během dvou dnů přes tisíc „lajků“. Ani ne po roce projekt v tichosti končí a na stejném místě se pokusí upět koncept Food Story, jehož součástí bude pivotéka Pípa s desítkami druhů piv.        

Když se loni v polovině listopadu otevírala zastřešená tržnice na rohu ulic Dlouhá a Masná, provozovatelé měli velké plány. Cílili na zákazníky, kteří nebyli spokojeni s každodenní nabídkou obchodních řetězců a chtěli za rozumné ceny nakupovat čerstvé potraviny s jasným původem.

„Seženete u nás čerstvé pečivo, máslo i maso za výhodnější ceny než na farmářských trzích, současně ale uspokojme  i zájemce o exkluzivnější zboží včetně dobrého vína,“ lákali k návštěvě.

Kdo se byl na tržnici podívat v jejich počátcích loni na podzim a pak i někdy v poslední době, musel být úzkou a poměrně drahou nabídkou zklamán. Z tohoto pohledu se konec tržnice nejeví jako velké překvapení.

salad-bar-nahled-nahled

Takto bude vypadat salátový bar

V průběhu listopadu se na místě končící tržnice otevře Food Story Dlouhá 14. Zákazníci v prostoru o velikosti 500 m2 najdou kromě obchodu s delikatesami a potravinami z celého světa i kavárnu a bistro s otevřenou kuchyní. To bude nabízet i pokrmy italské, španělské nebo francouzské kuchyně.

Návštěvníci si budou moci vybrat i ze snídaňových menu. Bistro doplní první salad bar v okolí s širokým výběrem čerstvých salátů nebo mozzarella bar, kam bude speciality z mozzarelly dodávat oblíbený Mozzarellart Marca D`Amelje. Tapas a panini bar poslouží k rychlému obědu nebo jako občerstvení k posezení u vína v prostorách Food Story.

K dispozici bude i kavárna, ve které se bude podávat káva od italské značky Saquella a pečivo od řemeslné pekárny Krusta. „Zákazníci Food Story Dlouhá 14 si budou moci vybrat i z široké nabídky potravin včetně ovoce a zeleniny z produkce malých zahraničních výrobců a českých farmářů," slibují provozovatelé.

pivote-ka-pi-pa-2-nahled-nahled

Pivotéka Pípa

Ve spodní části Food Story si na své přijdou příznivci piva. Pivotéka Pípa bude patřit k největším a nejlépe zásobeným podnikům svého typu v Praze. K dispozici bude až 90 míst k sezení a návštěvníci si budou moci vybrat z 8 až 10 čepovaných piv, které se budou měnit dle aktuální nabídky, i ze zhruba 150 piv lahvových.

Pípa se zaměří především na pivní sortiment malých a micro pivovarů. O hosty se postará v současnosti jeden z nejlepších pivních sommeliérů v České republice Robert Demeter, který sestavoval pivní listy například v belgických restauracích Bruxx a Les Moules nebo v pivním restaurantu T-Anker. 


Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

4. června 2020 v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

3. června 2020 v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

3. června 2020 v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

3. června 2020 v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

2. června 2020 v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Další články
Nahoru